Вівторок,
24 жовтня 2017
Наші спільноти

Вчені назвали головні загрози для людства

Вчені з Оксфордського університету підготували доповідь під назвою "Ризики глобальних катастроф" з перерахуванням основних загроз, які найближчим часом можуть знищити як мінімум 10% населення Землі.

REUTERS
REUTERS

Згідно з доповіддю, найбільша загроза в найближчі 5 років йде від "невідомих ризиків", до яких експерти віднесли, наприклад, падіння на Землю астероїда або виверження супервулкана, які безпосередньо не залежать від людини, передає Lenta.ru з посиланням на The Telegraph.

Британський фізик Хокінг назвав терміни неминучої техногенної катастрофи

У довгостроковій перспективі населенню планети можуть загрожувати пандемії, ядерна війна, катастрофічні зміни клімату, а також розвиток штучного інтелекту і роботів. Ці загрози безпосередньо пов'язані з людиною.

У доповіді наголошується, що можливості сучасних терористичних організацій, зокрема "Ісламської держави", дозволяють створювати за допомогою синтетичної біології небезпечні для цільової групи людей штами вірусів. Розвиток комп'ютерних технологій, що в свою чергу, може призвести до виникнення автономних груп штучного інтелекту, що не потребує людини і розглядає останню як свого конкурента.

На думку вчених, в даний час уряди більшості країн не в змозі належним чином підготуватися до потенційних загроз. "Немає ніяких підстав думати, що люди є вершиною творіння і найкращим, що є в світі", - зазначив співавтор дослідження Себастьян Фарквхар.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку