этот материал доступен на русском

Бізнесмен і меценат Андрій Адамовський розповів про значимість реставрації "Бейт-Кадішін"

20:11, 21 травня 2019
Суспільство
868 0
Актуально

Про етапи відновлення «Бейт-Кадішін» пише в своїй статті видання «Лівий берег». Будівля унікальна тим, що під час будівництва, яке завершилося в 1905 році, вперше в Європі архітектор Макс Моргенштерн спроектував величезний купол із залізобетону. «Бейт-Кадішін» призначався для прощання з померлими за єврейським релігійним обрядом. Серед особливостей його декору – поминальні молитви на стінах і пам’ятна дошка з іменами філантропів, які пожертвували на зведення будівлі.

Пам'ятна дошка з іменами доброчинців в «Бейт-Кадишин»

«Під час реставрації історична споруда повністю збережеться, а з тильного боку заплановано будівництво 3-рівневого павільйону для розміщення музейної експозиції… Реставрація напряму стосується «Ваад» України, адже ще в 2015 році міська влада Чернівців на 49 років передала будівлю «Бейт-Кадішін» в користування нашій організації. У 2017 році уряд Німеччини виділив 100 тисяч євро на зовнішній ремонт «Бейт-Кадішін». За ці гроші відремонтували фасад та реставрували купол «Бейт-Кадішін». Загалом на ремонт будівлі та створення меморіального центру потрібно витратити близько одного мільйона євро, хоча раніше ми думали, що зможемо вкластися у 800 тисяч. Поки що акумулювати таку суму не вдалося», – коментує бюджет бізнесмен і меценат Андрій Адамовський. Він додає, що вже цього літа запланована внутрішня реставрація будівлі.

«Бейт-Кадишин» після реставрації фасаду і купола

Співпрезидент «Ваад» України Йосиф Зісельс наголошує, що в меморіальному центрі будуть висвітлені болючі питання, пов’язані не тільки з Голокостом, а й із передвоєнним періодом. Зокрема, йдеться про окупацію Північної Буковини Радянським Союзом в 1940 році, про колаборацію та співучасть у злочинах. «Експозиція майбутнього музею включатиме в себе фотографії, документи, що збереглися, а також автентичні предмети тієї епохи», – розповідає Йосиф Зісельс.

Проект будівництва музейного павільйону

Закінчити реставрацію та будівництво меморіального комплексу плануємо протягом п’яти років. «Бейт-Кадішін» – це наша пам’ять. Його потрібно зберегти для майбутніх поколінь. Спільно у нас вийде», – заявив меценат Андрій Адамовський.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter