МЗС України / REUTERS

Сьогодні до України з Єгипту вилітає ще 9 українських моряків з судна Sea Shark, що раніше утримувалися єгипетськими військовими.

Читайте такожЩе п’ять затриманих у Єгипті моряків повернулися до України

Про це у Twitter повідомив заступник директора департаменту – начальник управління консульського забезпечення Міністерства закордонних справ (МЗС) Василь Кирилич. "День закінчується відповіддю на запитання, коли повернуться додому решта, 9 українських моряків Sea Shark: виліт 29 травня. Працюємо, аби одержати подібні відповіді у справах усіх українських моряків, затриманих за кордоном", - заявив Кирилич.

Як повідомляв УНІАН, у грудні 2018 року до посольства України в Єгипті звернувся член екіпажу Sea Shark та повідомив, що судно 18 грудня затримали представники ВМС Єгипту за порушення кордону. Капітан судна Віталій Нестеренко підтвердив, що судно здійснювало дрейф у відкритому морі, а в територіальні води Єгипту зайшло випадково. На той час судно перебувало в порту Береніс.

Єгипетська сторона виставила штраф компанії-судновласнику, а паспортні документи членів екіпажу вилучили.

25 квітня 2019 року після отримання відповідного дозволу ВМС Єгипту судно Sea Shark знялось з якоря в порту Береніс та відбуло у супроводі ВМС Єгипту до порту Айн-Сохна, який розташований за 100 км від Каїра, де мала відбутись заміна членів екіпажу.

Однак 27 квітня, після прибуття судна до Айн-Сохна, військова прокуратура Єгипту затримала танкер з 17 українцями на борту з вимогою до екіпажу розвантажити нафту, яку перевозило судно, у зв’язку із екологічною загрозою у випадку її виливу на акваторію.

19 травня єгипетські військові відмовили консулу України у відвіданні 17 українських моряків на базі ВМС Єгипту, наступного дня в МЗС Єгипту пообіцяли посприяти поверненню українців додому.

26 травня Кирилич повідомив, що до України з Єгипту повертається група моряків з судна Sea Shark. "Завтра - наступна", - повідомив він.

27 травня в Україну повернулися п'ятеро членів екіпажу Sea Shark.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram