Вівторок,
17 жовтня 2017
Наші спільноти

НАТО допоможе Україні відновити контроль повітряного руху над Чорним морем

НАТО допоможе Україні відновити контроль та управління за повітряним рухом над Чорним морем, який вона втратила через анексію Росією Криму.

УНИАН
НАТО допоможе Україні відновити управління повітряним рухом над Чорним морем / УНІАН

Про це в ексклюзивному інтерв’ю агентству УНІАН повідомив виконувач обов’язків глави Місії України при НАТО Єгор Божок.

Він нагадав, що Росія, захопивши Крим, «відібрала у нас станцію управління повітряним рухом, яка забезпечувала контроль за повітряним рухом і управління ним над всім Чорним морем». «Для того, щоб відновити повноцінну здатність контролювати повітряний простір і безпеку, вже найближчим часом буде започаткований пілотний проект з приєднання України до так званої програми НАТО регіональної повітряної безпеки. Вже відбулося декілька візитів експертів, визначено об'єкт, який буде під'єднаний до цієї системи», - повідомив в.о. глави місії.

При цьому Божок підкреслив, що Україна «не витратить на це ні копійки власних грошей». «Тут всі розуміють, що нам є на що витрачати гроші, і все це буде профінансовано союзниками», - наголосив він.

Німецькі винищувачі патрулюють небо над Балтикою з повним боєкомплектом

Говорячи про шляхи реалізації цього проекту, дипломат зазначив, що для цього «будуть використані вже існуючі в інших місцях України вишки шляхом їх модернізації і дообладнання відповідною технікою, яку ми отримаємо від НАТО».

Крим був і залишається закритим для польотів європейських авіакомпаній – голова Євроконтролю

За його словами, станом на сьогодні «для задоволення нагальних потреб налагоджена взаємодія між Аеронавігаційною службою України та Туреччини, яка допомагає продовжувати контролювати повітряний простір і надавати послуги управління повітряним рухом над Чорним морем». «Хочу зазначити, що за ці послуги платять гроші», - додав Божок.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку