Міносвіти узаконило перелік предметів для вступу до ВНЗ

18:09, 22 жовтня 2017
Суспільство
1949 0

Є досить несподівані пропозиції. Наприклад, філологи повинні здавати, крім української мови і історії, іноземну мову або географію. 

фото УНІАН

В цьому році, на відміну від попереднього, Міністерство освіти і науки чітко вказало вишам, з яких предметів потрібно вимагати від абітурієнта сертифікати ЗНО при вступі на кожну спеціальність. У минулому році виші вирішували це самі – головне, щоб у переліку предметів була українська мова. Про це повідомляють Еizvestia.

Є досить несподівані пропозиції. Наприклад, філологи повинні здавати, крім української мови і історії, іноземну мову або географію. 

У той же час юристи та журналісти третім предметом обиратимуть математику або іноземну.

Читайте такожЗНО-2018: у Міносвіти назвали дати реєстрації та розклад

«Математика – це основний предмет ЗНО, спрямований на формування системного логічного мислення», – вважає Олег Шаров, директор департаменту вищої освіти МОН та один з керівників робочої групи, яка працювала над Умовами прийому-2018.

Разом з тим на деякі спеціальності, для яких важливе значення має фізика (наприклад, енергетика, електротехніка, радіоелектроніка) або хімія (наприклад, хімічні технології), ці предмети не є обов’язковими, вони даються на вибір: або фізика, або іноземна; або хімія, або математика.

А ось для контрактників перелік предметів для вступу визначає сам виш.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter