В'ятрович розповів, як українці борються з "совком" у головах

16:22, 11 листопада 2017
Суспільство
527 0

На його думку, проблема радянського мислення полягає не тільки в історії, але й у підході до життя в цілому.

фото: УНІАН

Українці зараз дуже активно борються з "совком" у себе в головах, що стало можливим завдяки Майдану, оскільки він був реакцією на спробу влади повернути нас у радянське минуле. Про це директор Українського інституту національної пам'яті, історик Володимир В'ятрович розповів під час чату в "Главреді".

Читайте такожВ'ятрович пояснив ситуацію довкола скасування вихідних 8 березня, 1 і 9 травня в УкраїніЗа словами співрозмовника, "проблема радянського мислення - не тільки в історії, в якихось символічних речах, а й у підходах до життя в цілому".

"Українці зараз дуже активно долають "совок" у себе в головах. І це стало можливим завдяки Майдану, тому що Майдан був реакцією на спробу влади повернути нас у радянське минуле. Тому реакцією українців стало свого роду антирадянське повстання", - зазначив він.

В'ятрович додав, що "цей процес ще більше посилився російською агресією, яка в повній мірі спирається саме на радянську ментальність, радянські міфи і стереотипи, а це спровокувало ще більше відторгнення всього радянського в українців".

"Тому так легко пройшли масштабні процеси декомунізації, на які Україна не могла зважитися на протязі останніх 25 років, і тому так легко відбувається переосмислення української історії та позбавлення радянських міфів", - підкреслив історик.

"Але проблема радянського мислення - не тільки в історії, не тільки в якихось символічних речах, а й у підходах до життя в цілому. На жаль, одним з елементів "совка", який продовжує жити в українцях, є патерналізм. Це прагнення не самому, а делегувати комусь іншому вирішувати свої проблеми. А також - відсутність імунітету на політичний популізм", - сказав директор.

"Українці дуже легко вірять популістським заявам. Відсутність політичної пам'яті теж. Її суть полягає в тому, що політики можуть нам обіцяти щорічно абсолютно протилежні речі, але жодної відповідальності за це не несуть, тому що у нас не пам'ятають, що вчора цей політик був "лівим", а сьогодні став "правим", а завтра стане ще якимось. Все це - залишки того, що нас виховував "совок". І над цим потрібно ще дуже серйозно працювати", - заявив він.

Раніше Володимир В'ятрович говорив, що росіяни постійно зверхньо ставилися до українців, оскільки завжди вважали їх своєрідними тубільцями або аборигенами по відношенню до імперського центру, яким була РФ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter