У МОН назвали мінімальні ціни контрактного навчання / фото univ.kiev.ua

Міністерство освіти і науки опублікувало дані щодо мінімальної ціни контрактного навчання у кожному із 160 підпорядкованих МОН закладів, що навчають здобувачів вищої освіти.

Загалом, як зазначається на сайті МОН, ціна коливається він 6 до 47 тисяч гривень на рік.

Зазначається, що в 2020 році мінімальна ціна навчання на контракті не може бути меншою, ніж 60% від фінансування, яке держава виділяє в перерахунку на одного студента-бюджетника в конкретному університеті.

Тому індикативна собівартість навчання на контракті для бакалаврів у 2020 році коливається між 6 та 39 тисячами гривень.

mon.gov.ua

Водночас у майже 100 університетах та закладах фахової передвищої освіти мінімальна вартість контракту не буде перевищувати 20 тисяч гривень. А найбільш висока індикативна собівартість навчання встановлена лише у дев’яти закладах.

Читайте такожКомітет Ради схвалив законопроект Зеленського про складання ЗНО за бажанням - нардеп

Зазначається, що мінімальна вартість навчання (індикативна собівартість) враховує доходи людей і не може бути вищою за 3 середні зарплати у області. Вона поширюється на 38 найбільш популярних спеціальностей у державних університетах і тих приватних, які будуть отримувати державне фінансування.

З-поміж них: право, економіка, політологія, менеджмент, маркетинг, міжнародні відносини, дизайн, туризм, спеціальності галузей інформаційних технологій та деякі спеціальності сфери охорони здоров’я, зокрема стоматологія, фармація, педіатрія тощо.

У МОН додають, що ввести мінімальну вартість навчання вирішили, оскільки ціна навчання на контракті не відповідає фактичним витратам, які несе заклад. Через це страждають якість та умови навчання.

Із повним переліком вишів і вартістю навчання в них можна ознайомитися нижче:

Як повідомляв УНІАН, 3 березня 2020 року Міністерство освіти і науки запроваджує мінімальну ціну контрактного навчання для 38 із 121-ї спеціальності (так звану індикативну собівартість).

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram