Катерина Гандзюк померла в київській лікарні 4 листопада 2018 року / фото УНІАН

Журналістів не пустили на засідання Дніпровського райсуду Києва у справі проти голови Херсонської облради Владислава Мангера та його пособника Олексія Левіна, які обвинувачуються в організації та замовленні вбивства активістки Катерини Гандзюк.

Читайте такожВбивство Гандзюк: фігурант просить суд допитати його у справі Мангера та Левіна

Як передає кореспондент УНІАН, представників ЗМІ не пустили у залу судових засідань під приводом карантинних обмежень.

На сьогодні у суді запланований допит свідків сторони обвинувачення.

Трансляція засідання здійснюється в інше приміщення суду, проте вона вкрай неякісна, і неможливо зрозуміти, що говорять свідки та учасники процесу.

Згодом журналістів допустили у залу засідань.

Водночас суддя заборонила вести стріми допиту свідків, щоб цей допит не вплинув на позицію інших свідків, яких допитають пізніше.

Операторів телеканалів не пустили в судову залу, хоча вона велика і напівпорожня.

Вбивство Гандзюк: що відомо

Гандзюк померла в київській лікарні 4 листопада 2018 року. За три місяці до цього в Херсоні невідомий хлюпнув їй в обличчя сірчаною кислотою, вона отримала хімічні опіки понад 30% тіла.

6 червня 2019 року було засуджено п’ятьох виконавців злочину.

У справі про вбивство Гандзюк фігурують раніше судимий громадянин Левін (Москаленко), голова Херсонської облради Мангер і колишній помічник народного депутата від «БПП» Миколи Паламарчука Ігор Павловський.

Громадські активісти вважають, що до вбивства Гандзюк причетні колишній голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв і екс-заступник голови ОДА Євген Рищук.

У січні в Бургасі (Болгарія) правоохоронці затримали Левіна, який перебував у міжнародному розшуку. 16 березня Левіна екстрадували до України.

27 квітня в Офісі генпрокурора повідомили про завершення розслідування у справі та про встановлення кінцевого замовника цього злочину - Мангера, який за попередньою змовою з Левіним організував нанесення тяжких тілесних ушкоджень Гандзюк, які призвели до її смерті.

28 серпня відбулося перше засідання з розгляду справи проти Мангера та Левіна по суті. За рішенням суду вони перебувають під вартою до 18 жовтня.

16 вересня Павловський попросив суд затвердити угоду про визнання винуватості та заявив, що готовий надавати покази.

1 жовтня на суді Павловський заявив, що Мангер та Левін замовили напад на громадську активістку. Він розповів, що Мангер неодноразово погрожував йому та його доньці, через що він не міг надати ці покази раніше.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram