Давид Де Хеа не зміг переграти Херонімо Рульї / фото REUTERS

У польському Гданську відбувся фінальний матч Ліги Європи 2020-2021 між іспанським "Вільярреалом" та англійським "Манчестер Юнайтед".

Зустріч завершилася перемогою іспанського клубу в неймовірній серії пенальті.

У першому таймі "МЮ" володів перевагою, але так і не зумів створити чогось по-справжньому небезпечного біля воріт суперника. У той же час "Вільярреал" використав свій шанс після стандарту. Дані Парехо навісив зі штрафного, Жерар Морено відірвався від суперника і переправив м'яч у сітку.

Майже відразу після перерви манкуніанцям вдалося відігратися. Після удару Маркуса Рашфорда з-за меж штрафного м'яч рикошетом відскочив до Едінсона Кавані, і уругваєць з близької відстані направив сферу в сітку. Домогтися більшого "МЮ" не вдалося, і гра перейшла в овертайм.

У додатковий час, який не вийшов видовищним, виявити переможця також не вдалося.

А от серія пенальті вийшла просто феєричною - всі польові гравці забили свої удари, і за рахунку 10:10 бити пішли воротарі. Херонімо Рульї впевнено реалізував свою спробу, а потім зреагував на удар Давида Де Хеа.

"Вільярреал" - "Манчестер Юнайтед" - 1:1 (11:10 по пенальті)

Голи: Морено, 29 - Кавані, 55

Серія пенальті: 1:0 - Ж. Морено, 1:1 - Мата, 2:1 - Дані Раба, 2:2 - Алекс Теллес, 3:2 - Алькасер, 3:3 - Бруну Фернандеш, 4:3 - А. Морено, 4:4 - Рашфорд, 5:4 - Парехо, 5:5 - Кавані, 6:5 - Мої Гомес, 6:6 - Фред, 7:6 - Альбіоль, 7:7 - Джеймс, 8:7 - Коклен, 8:8 - Шоу, 9:8 - Гаспар, 9:9 - Туанзебе, 10:9 - Пау Торрес, 10:10 - Ліндельоф, 11:10 Рульї, 11:10 - Де Хеа (воротар)

"Вільярреал": Рульї, Фойт (Гаспар, 88), Рауль Альбіоль, Пау Торрес, Педраса (А. Морено, 88), Капу (Раба, 120+3), Парехо, Трігерос (Мої Гомес, 77), Піно (Алькасер, 77), Бакка (Коклен, 60), Ж. Морено

"Манчестер Юнайтед": Де Хеа, Ван-Біссака (Теллес, 120+3), Ліндельоф, Байї (Туанзебе, 116), Шоу, Мактоминай (Мата, 120+3), Погба (Джеймс, 116), Бруну Фернандеш, Рашфорд, Грінвуд (Фред, 100), Кавані

Попередження: Капу, Фойт - Байї, Кавані

Відео огляд матчу від Volia Sport.

"Вільярреал" - "Манчестер Юнайтед": підсумки фіналу

• "Вільярреал" вперше в історії виграв Кубок УЄФА/Лігу Європи. Іспанський клуб вперше грав у фіналі.
  • "МЮ" вдруге грав у фіналі Ліги Європи і не зміг виграти ще один трофей.
  • Унаї Емері вчетверте в кар'єрі став переможцем Ліги Європи (тричі перемагав з "Севільєю"). Він став рекордсменом за перемогами в Кубку УЄФА / ЛЄ серед тренерів, обійшовши Джованні Трапаттоні. Уле-Гуннар Сульшер не зміг виграти свій перший трофей біля керма "МЮ".
  • Завдяки перемозі у фіналі ЛЄ "Вільярреал" завоював путівку в Лігу чемпіонів.
  • Єремі Піно у віці 18 років і 218 днів став наймолодшим іспанцем, який зіграв у фіналі одного з головних єврокубкових турнірів. Він побив рекорд Ікера Касільяса (19 років і 4 дні у фіналі ЛЧ в 2000 році).