этот материал доступен на русском

МЗС радить українцям утриматися від поїздок до Італії через спалах коронавірусу

11:11, 10 березня 2020
Новини туризму
557 0
Ілюстрація REUTERS

Про це йдеться у повідомленні департаменту консульської служби МЗС України.

Читайте такожВатикан закрив музеї через коронавірус

"У зв’язку з подальшим загостренням епідемічної ситуації, пов’язаної з поширенням в Італії захворювання, викликаного новим типом коронавірусу (2019-nCoV), Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України тимчасово утриматися від поїздок до Італійської Республіки", - йдеться у повідомленні.

Тим українцям, які продовжують перебувати в Італії, необхідно виявляти підвищену увагу та обережність, дотримуватись рекомендацій та законних вимог місцевих органів влади, вживати необхідних запобіжних заходів для гарантування власної безпеки, зокрема щодо обмежень на переміщення всередині країни та місць проживання, уникати скупчень людей.

Також українцям рекомендується повідомити про своє місце перебування та контактні дані до найближчої консульської установи України або зареєструватися на веб-ресурсі: friend.mfa.gov.ua.

Громадянам України, які перебувають в Італії, треба стежити за рекомендаціями, що розроблені Міністерством охорони здоров’я цієї країни.

Слід регулярно й ретельно мити руки (щонайменше впродовж 20 секунд, водою і милом або дезінфікуючими для рук спиртовмісними (60%) засобами; уникати близьких контактів з особами, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань; не торкатися руками очей, носа і рота; користуватися антивірусними препаратами чи антибіотиками слід лише в разі, якщо вони прописані лікарем; регулярно протирати поверхню хімічними дезінфікуючими засобами (вбити коронавірус можуть засоби із вмістом відбілювача/candeggina, хлора/cloro, розчинників/solventi, 75-відсоткового етанола/etanolo al 75%, пероцтової кислоти/acido peracetico, хлороформу/cloroformio); використовувати маску у разі підозри на захворювання або при допомозі хворим; не вважаються небезпечними товари, виготовлені у Китаї чи пакунки, отримані з Китаю (коронавірус не має здатності жити занадто довго на поверхні); завжди мити руки після контакту з тваринами.

В разі підвищеної температури, кашлю, утрудненого дихання або при поверненні з країн, найбільш уражених коронавірусом, телефонувати на номер «гарячої» лінії 1500.

У МЗС нагадали, що відповідний страховий поліс є необхідним громадянам України для подорожей за кордон.

У разі виникнення обставин, що вимагають негайного консульського реагування, рекомендується громадянам України невідкладно звертатися за номерами «гарячих ліній» на території Італії до Посольства України в Італії (+39 3519 886 823), Генерального консульства України в Мілані (+39 3487 254 038) та Генерального консульства України в Неаполі (+39 327 736 48 22).

Як повідомляв УНІАН, влада Італії запровадила карантинні заходи по всій країні. Прем'єр-міністр Джузеппе Конте заявив, що люди повинні залишатися вдома, а пересування чи подорожі можливі лише за крайньої необхідності. В країні заборонено проводити усі спортивні заходи, включно із футбольними матчами. Школи та університети залишатимуться закритими принаймні до 3 квітня.

На залізничних станціях запроваджено температурний контроль пасажирів. Круїзним кораблям заборонено заходити у більшість портів.

Кількість померлих від коронавірусу COVID-19 в Італії лише 9 березня зросла з 366 до 463 осіб. Після Китаю Італія стала найбільш ураженою поширенням хвороби.

Випадки інфікування новим коронавірусом підтверджені у всіх 20 регіонах Італії.

Раніше карантинні заходи були запроваджені лише у декількох північних регіонах країни.

Підписуйтесь також на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter