Иллюстрация REUTERS

У Міністерстві закордонних справ України підтвердили, що в аеропорту Афін не пропустили 17 українських громадян у зв'язку з карантинними обмеженнями на в'їзд до Європейського Союзу громадян з третіх країн.

Читайте такожВ аеропорту Афін затримали 17 українців та кинули їх в ізолятор без їжі та води (фото, відео)Про це у коментарі УНІАН заявив директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев.

«Наших громадян не затримано. Їх не пропустили на в'їзд до країни у зв'язку з діючими обмеженнями. Консул купив води, засоби гігієни та відвіз громадянам. Від грецької влади отримано відповідний дозвіл на відвідання», - повідомив Погорельцев.

Відео дня

Також в зовнішньополітичному відомстві відзначили, що посольство України в Греції одразу після того, як стало відомо про непропуск 17 українських громадян, почало займатися цією справою.

У МЗС обіцяють надати розгорнутий коментар з цього питання у понеділок, 6 липня.

«Наразі можу порадити усім нашим громадянам, які мають намір подорожувати у цей непростий з точки зору епідеміологічної ситуації період, планувати свої поїздки виключно після отримання з офіційних джерел актуальної інформації щодо можливості/порядку в’їзду до тієї чи іншої іноземної країни», - повідомив Погорельцев.

Як повідомляв УНІАН, Рада Європейського Союзу офіційно узгодила відкриття зовнішніх кордонів з 1 липня для 19 країн, але Україна не входить до цього переліку. Зокрема, критерії визначення третіх країн, стосовно яких мають бути зняті обмеження на в'їзд в країни-члени ЄС, враховують епідситуацію і заходи зі стримування поширення коронавірусу, в тому числі соціальне дистанціювання, а також економічні і соціальні фактори. Щодо епідситуації країни мають відповідати таким критеріям: кількість нових випадків COVID-19 за останні 14 днів і на 100 тисяч населення має бути близькою або нижчою за аналогічні середні показники країн-членів ЄС станом на 15 червня. Тенденція виявлення нових випадків інфікування має бути стабільною або зменшуватися впродовж цього періоду порівняно з попередніми 14 днями.

Щодо заходів реагування враховується наявна інформація про тестування, спостереження, відстеження контактів, стримування і звітування, а також надійність цієї інформації.