этот материал доступен на русском

"Немає жодної зради": ДонОДА роз’яснила всі деталі розведення військ на Донбасі

17:27, 08 жовтня 2019
Війна
1203 0
В ДонОДА пояснили, як відбуватиметься розведення військ /  фото УНІАН

Як повідомляє прес-служба Донецької ОДА, процес розведення військ на окремих ділянках лінії бойового зіткнення має на меті зберегти життя і здоров’я військовослужбовців Збройних Сил України та запобігти загрозам для мирного населення, яке проживає у прифронтовій зоні.

Читайте такожНове розведення сил на Донбасі зірвано

Зазначається, що зараз йдуть заходи щодо розведення військ у трьох населених пунктах на лінії розмежування – у Станиці Луганській, Золотому та Петрівському. Процес розведення військ відбуватиметься послідовно, у два етапи: перший етап – розведення особового складу з обох сторін, другий – демонтаж інженерних споруд та подальше розмінування територій.

У Станиці Луганській повністю завершено перший етап розведення військ, процес розбору інженерних споруд ще триває.

У прес-служба уточнили, що процес розведення військ  реалізується в рамках досягнутих у попередні роки домовленостей у Мінську: протоколу від 5 вересня 2014 року, меморандуму від 19 вересня 2014 року і комплексу заходів з виконання Мінських угод від 12 лютого 2015 року.

«У 2016 році було підписане рамкове рішення ТКГ про розведення сил і засобів на трьох ділянках, межі яких закріплені у домовленостях: у Золотому, Петрівському та Станиці Луганській. Наразі проходить його реалізація. 1 жовтня на засіданні тимчасової консультаційної групи у Мінську було досягнуто домовленостей про поновлення цього процесу. Розведення відбувається на відстань 1 км від лінії розмежування та є дзеркальним, тобто таким що має здійснюватися обома сторонами», – нагадали у прес-службі.

Згадані три ділянки мають протяжність близько 3 км (з 410 км загальної лінії розмежування).

«Збройні Сили України технічно готові до процесу розведення, підготовка позицій вже здійснюється протягом кількох тижнів. Основна умова початку розведення військ – дотримання режиму припинення вогню на ділянці розведення протягом 7 днів. У цьому немає жодної зради! Війська розводяться лише на кілометр, протяжність лінії розведення військ 3 км з 410 км загальної лінії розмежування», – пояснюється в повідомленні.

Наголошується, що війська розводяться дзеркально, за процесом слідкує Спостережна моніторингова місія ОБСЄ, а контролюють представники Спільного центру з питань контролю припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК).

«Це робиться не тільки для просування процесу досягнення миру на Донбасі. Це важливо для безпеки громадян, які проживають на цих територіях, тому що: на територіях буде проведено розмінування, зменшиться кількість обстрілів. Також розведення спрямовано на збереження життя військовослужбовців, бо значно зменшує можливості ведення прицільного вогню зі стрілецької зброї», – підкреслюють посадовці.

В ДонОДА зазначили, що підрозділи поліції залишаються на території розмежування. Більше того - підрозділи поліції в районах розведення посилюються. Також на території розведення підсилюється український склад СЦКК задля моніторингу виконання умов розведення спільно з ОБСЄ. Підрозділи цивільно-військового співробітництва й надалі співпрацюватимуть із місцевою владою в рамках реалізації поточних гуманітарних проектів, аби громадяни України у районах розведення мали предмети першої необхідності для життя.

Це також дозволить створити ділянки безпеки для роботи міжнародних гуманітарних і безпекових організацій, впевнені в облдержадміністрації.

«Яскравий приклад того, що система розведення працює - Станиця Луганська. Там війська розвели ще влітку. Обстрілів немає. Все спокійно. Поліція підтримує громадський порядок. Будуються дороги, відновлюється інфраструктура, будується міст, зруйнований під час війни. Розведення військ триватиме. Наша мета - розведення військ по всій довжині лінії розмежування (410 км). При цьому, це складний технічний процес, який потребуватиме ретельної підготовки військ, позицій, проробки сценаріїв розвитку подій. Тому відбуватиметься воно поетапно», – йдеться в повідомленні.

Кожен факт розведення буде відбуватися під наглядом місії ОБСЄ, яка має зафіксувати, що війська розводяться з обох сторін, та з залученням моніторингу СЦКК.

«Українські війська не знижуватимуть рівня бойової готовності, щоб в разі загострення і провокацій припинити розведення військ. Варто також підкреслити передбачене законодавством України право військовослужбовців застосовувати вогневі засоби у разі загрози їхньому життю та здоров’ю», – додали в ДонОДА.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter