Чи наважиться Лукашенко на відкриту війну з Україною, оцінив Олександр Хара / Колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, фото скриншот

Малоймовірно, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко втягне відкрито свою країну у війну.

Про це сказав експерт Центру оборонних стратегій, дипломат Олександр Хара в ефірі телемарафону, коментуючи, на що може наважитися так званий фюрер "бєлоруського мира", з огляду на його останні заяви про підготовку до війни.

"Думаю, що оцей фюрер "бєлоруського мира" навряд чи наважиться на щось більше, ніж провокації. І буде діяти виключно  в координації і за ініціативою свого старшого фюрера "руського мира" Путіна", - зазначив він.

Хара нагадав, що диктатор Лукашенко, який не є легітимним президентом Білорусі, дозволив пересуватися російським військам територією країни. "І навіть якщо жодного білоруса не було на українській території, то, з точки зору міжнародного права, Білорусь є країною-агресором, бо вона дозволила напад на Україну і продовжує допомагати Росії", - наголосив експерт.

Хара зазначає, що на сьогодні Україна готова до можливих провокацій чи можливого наступу на Київ: було посилення фортифікацій, а наш кордон точно не є порожнім.

"Чого очікувати нашим західним партнерам, які знаходяться під парасолькою НАТО? Передусім, ядерне стримування ніхто не скасовував, і тому білоруські товариші розуміють, чого їм вартуватиме, якщо вони почнуть агресію", - додав він.

Експерт зазначає, що ще починаючи з 2014 року НАТО посилило своїх прибалтійських партнерів і Польщу. Він нагадав, що після широкомасштабного вторгнення в Україну плани НАТО переглядалися - на Вільнюському саміті були затверджені нові плани щодо захисту цих країн.

Хара нагадав, що попередні плани передбачали, що у випадку нападу Росії може бути захоплена територія, а потім збиратимуться всі союзники по НАТО, включаючи США, і звільнятимуть територію. За його словами, після звірств Росії, зокрема, в Ірпіні та Бучі, такий сценарій став неприйнятний для країн Прибалтики та Польщі.

Лукашенко заявив про підготовку до війни

У березні самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що його країна готується до війни. Йшлося про підготовку військових підрозділів, постачання нового озброєння та техніки, а також підвищення оборонної готовності країни.

При цьому диктатор казав світу, що сам нібито не хоче воювати. ""Хочеш миру - готуйся до війни"" - не я це придумав", - сказав Лукашенко.

Вас також можуть зацікавити новини: