Світан назвав умову, за якої F-16 почнуть працювати по Криму / колаж УНІАН, фото Getty Images, скріншот

Після повної зачистки від російських систем ППО та радіотехнічних військ винищувачі F-16, які вже скоро отримає Україна, зможуть працювати по тимчасово окупованому Криму. Такою думкою поділився військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.

"Перше завдання будь-яких літаків, які заходять, винищувачів – це завоювання переваги в повітрі. Вона починається зі знищення ППО противника – систем радіолокації та зенітно-ракетних комплексів. Це можна робити ще до заходу самих літаків – те, що ми зараз і спостерігаємо. Удари по ППО противника – це саме підготовка до заходу винищувачів, які далі продовжать зачищати простір за допомогою протилокаційних ракет і працюватимуть проти авіації противника", – сказав він в ефірі телеканалу "Київ24".

Експерт зазначив, що для таких ударів, найімовірніше, використовуються передані Україні ракети – до Ай-Петрі може дістати ATACMS, Storm Shadow і SCALP. З українських ракет туди може дістати "Нептун", додав Світан.

Відео дня

"Ця дальність дозволяє відмінусувати російську ППО. Після повної зачистки від ЗРК і радіотехнічних військ росіян по Криму можна буде працювати авіацією. Туди навіть заходити можна буде. Бойовий радіус цих літаків дозволяє виконувати це завдання", – резюмував Роман Світан.

F-16 для України: це варто знати

Винищувачі F-16 із Данії будуть у розпорядженні Повітряних сил України протягом місяця. Про це повідомила прем'єр-міністр країни Метте Фредеріксен. Данія планувала відправити в Україну 19 таких літаків.

Експерт з питань оборони, аналітик Гаазького центру стратегічних досліджень Фредерік Мертенс вважає, що постачання цих винищувачів може зіграти вирішальну роль у спробах України повернути окупований Крим. Півострів стане особливо вразливим після отримання цих винищувачів Україною.

Вас також можуть зацікавити новини: