Російські війська на кордоні України - Чехія зробила заяву / Фото: REUTERS

У Міністерстві закордонних справ Чехії висловили занепокоєність стягуванням російських військ до кордонів України.

Про це йдеться у повідомленні МЗС Чехії у Twitter.

Читайте такожРосія продовжує стягувати військову техніку до кордону: з’явилися нові відео

"Ми спостерігаємо із занепокоєнням за загостренням напруження на сході України, за підвищеною російською риторикою і воєнним нарощуванням поруч з українськими кордонами", - заявили чеські дипломати.

Стягування російських військ до українського кордону

  • 30 березня головнокомандувач Збройних сил України, генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що РФ зосередила вздовж державного кордону України і на тимчасово окупованих територіях 28 батальйонних тактичних груп, і під виглядом підготовки до навчань планує ще підтягнути до 25 батальйонних тактичних груп, що створює загрози військовій безпеці нашої держави.
  • За даними ЗСУ, окупанти підсилюють передові підрозділи розвідувальними групами і снайперськими парами, проводять тренування особового складу із залученням інструкторів збройних сил РФ. Також російсько-окупаційні війська тримають у готовності до застосування чергові підрозділи артилерії на певних напрямках, зокрема, в населених пунктах на окупованій території України.
  • 31 Березня The New York Times повідомила, що Росія стягує чотири тисячі військових до кордону з Україною. Також з'явилося відео з ешелоном військової техніки, яку російські війська перекидають в окупований Крим по Кримському мосту.
  • Командування Збройних сил США у Європі підвищило свою бойову готовність до найвищого рівня після відновлення бойових дій між російськими бойовиками і українськими військовими в Донецькій області на сході України.
  • У Пентагоні заявили, що стурбовані ескалацією російської агресії на сході України.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram