ЗСУ стримують атаки ворога / фото 93 ОМБр Холодний Яр

На Харківському напрямку дуже багато особового складу російської армії. Окупанти маскуються, риють нори, але найбільша проблема - їхні засоби РЕБ.

"Здебільшого ми працюємо на лінії Липці, Глибоке та Стрілеча. Ворог намагається не втратити те, що він захопив за цей місяць. Наразі тривають активні штурмові дії. Противник намагається йти вперед, але це виглядає не як спроба утримати, а як виконання наказу рухатися у бік Липців, Харкова. Однак загарбникам нічого не вдається. З нашого боку теж за будь-якої можливості здійснюються штурмові дії, щоб покращити свої позиції, захоплюємо посадку за посадкою, будинок за будинком, де це можливо", - розповів в ефірі "Еспресо" заступник командира батальйону ударних БПАК "Ахіллес" 92-ї ОШБР Олесь Маляревич.

За його словами, росіяни не зводять інженерні фортифікації, а просто риють нори в землі у посадках. ЗСУ дуже заважають засоби РЕБ, які противник активно використовує проти наших дронів.

Відео дня

"Бувають такі, що майже наосліп літаєш. Тут застосовується ворогом дуже потужна система РЕБ, безпрецедентна, такого ще у цій війні не було. Але працюємо, у нас є спеціальні операції, щоб вибивати ці засоби противника. Це об'єднаний вогневий вплив, і дрони, й інші артилерійські засоби для того, щоб подавити такі їхні системи як "Житель" або "Панцирь". Якщо цього не зробити, то літати неможливо. А якщо не літаєш, то гине піхота, тобто не прикриваєш з повітря, не вибиваєш ворожий штурмовий потенціал", - пояснив Маляревич.

Війна в Україні - ситуація у Харківській області

Як писав УНІАН, окупантів відкинули від села Липці, що на північ від Харкова. Однак агресор постійно завдає авіаударів керованими авіабомбами по позиціях Сил оборони. 

За словами військових, ситуація на Харківщині Силами оборони стабілізована, на двох відтинках, де ворог перейшов кордон, ведеться активна робота, щоб вибити противника з його позицій.

Росія не має наміру припиняти свій наступ у Харківській області, де вона зазнає важких втрат. Стоїть завдання створити "буферну зону", заявив спікер Кремля Дмитро Пєсков.

Вас також можуть зацікавити новини: