Володимир Путін / фото REUTERS

Україна майже виключила можливість висадки морського десанту РФ: у Росії немає достатньої кількості кораблів.

Таку думку висловив український військовий експерт, полковник Сергій Грабський в інтерв'ю РБК-Україна.

На думку Грабського, ризик висадки морського або повітряного десанту РФ в так зване Придністров'я може виникнути тільки у тому випадку, якщо росіянам вдасться прорватися через Миколаїв та підійти до Одеси.

"Для морської операції з перекидання десанту у росіян вже немає флоту. А повітряна операція на таку відстань – це нісенітниця. Які сили і засоби треба підняти в небо, щоб здійснити таку операцію! До того ж десантура може діяти протягом 72 годин в оточенні. Після цього до них повинні підійти сухопутні війська", – заявив він.

"Ми вже майже виключили фізичну можливість висадки Росією морського десанту – у них просто немає достатньої кількості кораблів. А повітряний десант – це колосально ризиковано, тому що вони не мають такої кількості повітряних суден, щоб забезпечити безперервне перекидання десанту, – зазначив експерт. – Вони можуть перекинути з повітря 2-3 літаки, не більше одного батальйону. Решта потрібно буде висаджувати посадковим способом і під постійним вогневим впливом. А наші "стінгери" та інші засоби не дадуть вціліти будь-якому літаку, який просунеться на ту територію. І вони це прекрасно усвідомлюють".

Нагадаємо, військовий експерт Сергій Грабський назвав умову для кардинальної зміни ситуації на фронті.

Вас також можуть зацікавити новини: