Україна просить у союзників винищувача F-16 / фото REUTERS

Секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олексій Данілов висловив упевненість, що західні союзники передадуть Україні сучасні американські винищувачі F-16 ближчим часом.

"Хочу всім нагадати, що коли почалася ця військова агресія активної фази 24 лютого, у нас, на жаль, на той час не було тієї зброї, яку сьогодні вже у наших ЗСУ та представників нашого сектору оборони. Ніхто не вірив, що у нас будуть Patriot, Leopard і багато іншого зброю, яке на сьогоднішній день вже є на території нашої країни. Літаки теж обов'язково будуть найближчим часом", - заявив Данілов в ефірі національного телемарафону.

При цьому секретар РНБО закликав українців зберігати спокій і бути терплячими:

Відео дня

"Наш президент працює щодня для того, щоб сучасна зброя, яка нам потрібна для перемоги, якомога швидше була на території нашої країни. Працюють представники нашого Міністерства закордонних справ, величезна кількість людей для того, щоб прискорювати ці процеси".

Винищувачі F-16 для України - останні новини

Днями міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що багатоцільові літаки F-16 не допоможуть Україні на цій стадії війни.

"Якщо ви говорите про F-16, коли б ви не прийняли рішення, щоб сформувати все необхідне для надання цих можливостей, знадобиться близько 18 місяців для формування. І це не допоможе в цій нинішній битві", - сказав Остін.

30 березня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний підтвердив, що українському війську потрібні сучасні американські винищувачі F-16, щоб бити ворога на фронті.