Україна може знищувати літаки ворога на аеродромах / фото wikimedia.org

Якщо Захід послабить свої обмеження на удари по РФ переданою зброєю, Україна зможе знищувати російські літаки прямо на аеродромах. Про це в інтерв'ю OBOZ.UA розповів військовий експерт, полковник запасу Петро Черник.

За його словами, крім ракет ATACMS, дальність яких лише 300 кілометрів, Україна може використовувати ракети Storm Shadow, які здатні бити вже на 500 км.

"Щоправда, є ще одна ракета до винищувача F-16 - AGM-158 JASSM. Вона може завдавати ударів на відстані до 900 кілометрів. Це три категорії ракет, які можуть надати нам союзники", - розповів експерт.

Відео дня

Також Черник акцентував, що Україна має в своєму розпорядженні і власні ракети Р-360 "Нептун". За відповідних доопрацювань їх теж можна використовувати для глибоких ударів по агресору.

"Думаю, що ці роботи ведуться", - додав він.

Аналітик зазначає, що за сприятливого сценарію навіть одна ракета, яка прорветься через російську систему ППО, здатна завдати значної шкоди на військовому аеродромі. За його словами, касетна боєголовка може викидати достатню кількість суббоєприпасів, щоб накрити осколками велику площу і пошкодити безліч літаків одночасно.

"На висоті 50-70 метрів від цілі ця ракета розкривається і в діаметрі до кількох сотень метрів викидає ці "кульки", що вибухають. Таким чином утворюється пелена уламків, кілька сотень тисяч уламків. Вони розсікають усе, що можна розсікти. А літаки - це дюралюміній плюс трохи сталі. Тобто однією ракетою умовно можна накрити ескадрилью, близько 12 літаків", - пояснює він.

Обмеження на удари по РФ

Як писав УНІАН, наприкінці травня США дозволили Україні використовувати американську зброю для ураження будь-яких російських сил, що атакують через кордон. Пізніше американські чиновники уточнили, що йдеться не тільки про райони поруч із Харківською областю, а й поруч із Сумською.

При цьому американці обумовлювали, що послаблення не поширюються на ракети. Днями прес-секретар Пентагону генерал-майор Пет Райдер зробив вельми неконкретну заяву про те, що Україна може бити по РФ американською зброєю на будь-яку відстань, якщо це необхідно для прямої оборони. При цьому згадувалися "ракети більшої дальності", хоча прямо не йшлося, про що йдеться.

Вас також можуть зацікавити новини: