Плетенчук розповів про використання "Калібрів" / фото wikimedia.org

Речник Військово-Морських сил ЗСУ України Дмитро Плетенчук розповів, що росіяни зараз здебільше використовують крилаті ракети морського базування типу "Калібр" у комбінованих ударах по Україні – вони відволікають ППО Сил оборони. Водночас вихід російського ракетоносія у море не обов’язково означає, що він зробить постріл.

"Станом на зараз це (вихід у море – УНІАН) нічого не означає. Наприклад, ми бачимо в Азовському морі три носії. Вони теоретично можуть навіть з Каспійського моря працювати "Калібрами". Нюанс у тому, що ефективність цих ракет уже не настільки висока, якою була на початку повномасштабного вторгнення. Ми вже навчилися їм протидіяти", - розповів Плетенчук "РБК-Україна".

Він додав, що зараз росіяни здебільшого використовують "Калібри" під час комбінованих ракетних атак по Україні для того, щоб досягнути успіху кількістю – перевантажити ППО. Тоді, як вважають окупанти, у них можуть бути "якісь шанси", але як самостійний вид озброєння "Калібри" вже фактично не застосовуються. Причина, за словами Плетенчука, в тому числі у технічному факторі.

Відео дня

"Якщо їм і вдалось у Новоросійську обладнати перезаряджання підводних човнів ракетами, то залишаються питання, чи змогли вони почати завантажувати там ракети у надводні кораблі. Для цього потрібно інше обладнання, у ньому немає нічого надскладного, тим не менш, вони досить довго цю проблему вирішити не могли – навіть з підводними човнами", - каже речник.

Як вважає військовий, найімовірніше, для підводних човнів росіяни все ж таки "щось вирішили" з заряджанням у Новоросійську, оскільки останні три атаки, окрім одного пострілу, були завдані із підводних човнів. Тобто, субмарини точно перезаряджались, але при цьому не заходили до Криму.

На думку Плетенчука, велика пауза у використанні "Калібрів" у противника була пов’язана з "перезарядженням" у Новоросійську - окупанти швидко перемістили туди з АРК свою військово-морську базу, а самі ракети й системи заряджання залишалися у Криму.

Війна в Україні - використання "Калібрів"

Нагадаємо, тривалий час російські загарбники не застосовували під час ударів по Україні крилаті ракети типу "Калібр". За словами фахівців, це було пов’язано через складну (для загарбників) ситуацію у тимчасово окупованому Криму, де знаходиться база з перезарядження кораблів-ракетоносіїв. Через небезпеку ураження кораблів РФ почала відводити з півострова цінні одиниці Чорноморського флоту, але відновила удари "Калібрами". За словами речника ВМС ЗСУ Дмитра Плетенчука, кораблі ворога залишаються у портах РФ, у східній частині Чорного моря, передусім це Новоросійськ, де є військово-морська база. Водночас дислокація окупантів, як зазначив речник, лише збільшує час на реагування щодо загрози.

Також ворожі кораблі дислокуються південно-східніше, до порту в Абхазії, що в Грузії. Однак цей порт не приймає носії крилатих ракет, бо це дуже маленька гавань. Росіяни використовують його для берегової охорони ФСБ, бо для відповідних бойових кораблів там немає умов для маневрів.

Вас також можуть зацікавити новини: