Диктатор підписав новий указ / Скриншот

Військовий експерт "Defense Express" Іван Киричевський в ефірі загальнонаціонального інформаційного телемарафону розповів, що означає указ російського диктатора Путіна про збільшення штатної чисельності російської армії на 170 тисяч осіб, в результаті чого чисельність збройних сил РФ збільшиться до 2 209 130.  

"Давайте деталізуємо, що серед всієї чисельності збройних сил РФ 1 320 000 військовослужбовців. Тобто в чомусь нам тут грає на руку, що росіяни недовиконують власні плани по формуванню нових військ. Тому що вони вже хотіли у 2023 мати 1 500 000 військовослужбовців", - акцентував Киричевський. 

Він додав, що у збройних силах РФ військові розподіляються по різним родам військ. "У них, наприклад, в ракетних військах стратегічного призначення, ті що обслуговують міжконтинентальні балістичні ракети, 50 тис. осіб числиться, бо там є оператори ракет і охорона. В залізничних військах, які ремонтують дороги, там теж до півсотні тисяч можуть служити. Аеродромна охорона, військово-морський флот, це моряки. Там по дуже багатьом специфічним таким структурам розсипана. Зараз чисельність сухопутних військ РФ коливається орієнтовно 500-600 тисяч осіб", - підкреслив Киричевський. 

Відео дня

Експерт пояснив, що такі формальні кроки означають підготовку до створення нових видів з’єднань, які нам "буде громити складніше".

"Наприклад, в них має бути дивізія морської піхоти. В них є п’ять бригад морської піхоти і на їх базі мають доростити до дивізії, яка буде мати танки, самохідну артилерію. Тобто, тепер такі з’єднання буде громити складніше. Ще проблеми, що росіяни формують нові десантно-штурмові дивізії. Про появу перших частин новоствореної 104-ї десантної дивізії і наша, і британська розвідки уже повідомляли. А росіяни намагаються цей процес розширити. Більше того, є ще проблема в тому, що росіяни збираються вигребти зі всіх складів зберігання всі залишки крупнокаліберної артилерії, сформувати з них п’ять нових важких артилерійських бригад, хоча це планувалось, як дивізії. І кинути це проти нашої артилерії калібру НАТО 155 мм. Щоб, умовно кажучи, старий радянський САУ "Піон" намагався перестріляти нашу Panzerhaubitze 2000", - акцентував Киричевський.

Не можна сказати, що росіяни роблять в стратегічному плані щось таке, "що зовсім виходить за рамки розуміння", зауважив він.

"Але, якщо брати оперативно-тактичну ситуацію щодо того, як росіяни можуть намагатися посилити свою позицію в бою у 2024 році, то це є проблема. Ще один важливий момент, що треба рахувати не тільки кількість штиків, яку вони збираються поставити в стрій, а ще й кількість нових військових "організмів", які вони збираються створити. Тому що просто рахувати російську живу військову силу лише за тим, як вони збираються поповнювати втрати, це недооцінювати потенціал противника. Треба просто дивитися, які нові з’єднання вони збираються створювати", - підкреслив Киричевський. 

Військовий експерт резюмував, що поки зі створенням нових з’єднань у росіян все складається "не так добре, як би їм би хотілось".

Путін збільшив чисельність армії

Як повідомляв УНІАН, 1 грудня стало відомо, що російський диктатор підписав указ про збільшення штатної чисельності збройних сил Російської Федерації до 2 209 130. 

Нагадаємо, за даними Генерального штабу Збройних сил України, загальні бойові втрати росіян орієнтовно склали вже близько 332 040 осіб. 

Вас також можуть зацікавити новини: