Керченський міст потрібно знищити, - експерт / фото t.me/vanek_nikolaev

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко стверджує, що незаконно збудований Росією Керченський міст потрібно знищити, адже в разі певних ситуацій окупанти можуть задіяти його на шкоду ЗСУ - потрібно діяти на випередження потенційних небезпек.

За словами експерта, цей шляхопровід тривалий час для південного військового угруповання РФ виконував роль основної логістичної артерії.

"Але після того, як по ньому стало щось прилітати і підпливати, частка в матеріально-технічному забезпеченні південного угруповання РВВ знизилася, хоча і не зникла зовсім. Своєю чергою, Керченський міст, незважаючи на його знижену через ризики роль, продовжує залишатися однією з найзручніших і найоб'ємніших за вантажопотоком артерій для південного угруповання РВВ", - стверджує аналітик.

Відео дня

За його словами, збережені росіянами можливості моста, які в перспективі можуть бути використані на максимум своїх можливостей, до того (можливого) моменту повинні втратити свою функціональність.

Коваленко пропонує розглянути наступний сценарій, який можливий при початку контрнаступу ЗСУ на півдні країни. Зокрема, на прикладі Коваленка Сили оборони прориваються до Бердянська, отримують вихід до Азовського моря і "розрізають" російське угруповання на південне і східне.

"Питання, як у такому разі здійснюватиметься МТЗ (матеріально-технічне забезпечення - УНІАН) угруповання РОВ у Херсонській області? Правильно - тільки через Керченський міст - Крим - Херсонська область. Тобто, якщо вчора через міст до Криму відправили три танки, сьогодні нуль і через тиждень нуль, це не означає, що через місяць через нього не буде відправлено 100 танків і 300 ББМ за добу", - акцентує оглядач.

Він також описав інший можливий сценарій. Російська група військ "Дніпро" зараз становить близько 120 тис. солдатів. Однак у процесі часткової або загальної мобілізації в РФ може збільшитися до 150-170 тис. осіб.

"Питання, чи збільшення цієї ГВ призведе до щодобового збільшення її МТЗ? Очевидно, що так. За рахунок, якої логістики? Думаю, відповідь ви вже знаєте. У війнах перемагали завжди не ті, хто жив сьогоднішнім днем, а ті, хто дивився в майбутнє. Керченський міст має втратити свою функціональність", - підкреслив Коваленко.

Росіяни намагаються вберегти Кримський міст - подробиці

Як повідомляв УНІАН, російські загарбники всіма можливими засобами намагаються "прикрити" незаконно побудований Керченський міст. За словами речника Військово-Морських сил ЗС України Дмитра Плетенчука, окупанти продовжують захищати міст, зокрема за допомогою авіації, насамперед від українських дронів. У повітрі велика присутність різних видів техніки росіян - вертольоти, безпілотники, літаки. За допомогою бар'єрів зі старих барж росіяни також звужують прохід у Керченську протоку.

Вас також можуть зацікавити новини: