Загоризонтна РЛС "Воронеж-ДМ" атакована дронами / колаж УНІАН, скріншоти

У мережі з'явилося підтвердження, що загоризонтна радіолокаційна станція (РЛС) великої дальності "Воронеж-ДМ" у Краснодарському краї була атакована безпілотниками.

Як пише Defense Express, 23 травня повідомлялося, що українські дрони змогли пошкодити станцію, яка розташована біля Армавіра в Краснодарському краї РФ і входить до російської системи раннього попередження про ракетний удар. Тепер же у відкритому доступі з'явилися фотографії, що підтверджують сам факт.

"Особливість ситуації не тільки у функціональному призначенні, а й у характеристиках самої "Воронеж-ДМ" - заявлена дальність цілей становить до 6 тисяч кілометрів, водночас ідеться і про балістичні, і про крилаті ракети, і про "космічні об'єкти", - зазначили аналітики.

Відео дня

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко додав, що основне завдання цих РЛС - фіксація пусків балістичних ракет з ядерними боєголовками: "Тепер не зафіксують".

Загоризонтна РЛС "Воронеж-ДМ" - що про неї відомо

Відомо, що заявлена дальність роботи системи досягає 6000 км по горизонту і 8000 км по вертикалі (ближній космос). РЛС здатна одночасно контролювати до 500 об'єктів.

Пошкоджена РЛС "Воронеж-ДМ" була здатна забезпечити частковий огляд неба над тимчасово окупованим Кримом, а основною зоною її відповідальності були Балкани і Середземномор'я - операційні зони НАТО, а також Перська затока.

Загалом у Росії 10 загоризонтних РЛС "Воронеж" з різними діапазонами робочих частот. На створення такої РЛС може піти від 2 до 2,5 років.

Вас також можуть зацікавити новини: