Пілот США поставив би на F-16 / колаж УНІАН, фото Міноборони РФ, ua.depositphotos.com

Навіть якщо найпотужніший російський винищувач Су-57 вступить у бій із невигідної позиції, він не зможе здобути перевагу, таку думку висловив полковник запасу ВПС США Джеффрі Фішер, передає LIGA.net.

Так, відповідаючи на запитання про оцінку паритету в українському небі та можливі результати боїв між західними і російськими літаками, він сказав:

"Російські аналоги AWACS - А-50 - збили. Літати російським пілотам незручно, не вистачає картинок у повітрі. Москва вважає, що в неї багато літаків і ракет класу "повітря-повітря". Вірить, що готова битися. Але я ставив би на F-16. У повітряному бою найчастіше виграє літак, який має перевагу у швидкості, маневреності, обсязі даних".

Відео дня

За його словами, західні повітряні сили створені для боротьби у форматі 30 проти одного.

"Ідеться не про сам F-16, а про багато допоміжних об'єктів: бортова система попередження та управління AWACS, заправник, об'єднана радіолокаційна система для спостереження за цілями Joint STARS, висотний дистанційно пілотований літак спостереження Global Hawk, датчики над головою пілота та ракети Patriot і РЛС на землі. Передача масиву даних пілоту - ось перевага, - зазначив - У реальному часі пілот F-16 має стільки необроблених даних та інформації, перш ніж увімкне радар, що цивільний не уявляє навіть. Для ефективного використання потрібно багато тренуватися. Росія не довела, що має такі самі можливості.

F-16 для України - актуальні новини

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що наразі українські пілоти проходять навчання для польотів на західних винищувачах F-16 у Франції.

Повітряно-космічні сили Франції взяли на себе зобов'язання сертифікувати підготовку 26 українців протягом двох років. Українські пілоти проходять навчання в ангарах авіабази на південному заході Франції, назва якої не розголошується з міркувань безпеки.

Днями президент Володимир Зеленський заявив, що винищувачі F-16 від Данії прибудуть в Україну найближчим часом.

Вас також можуть зацікавити новини: