Україна отримає німецький танк-ППО, де модуль зенітної установки встановлять на платформу Leopard 1 / скриншот (фото ілюстративне)

У ЗМІ повідомили, що Україна отримає німецький танк-ППО "Франкенштейн", який складається з модулю зенітної системи Skyranger 30 та платформи від танку Leopard 1. Військовий експерт Іван Киричевський розповів, що це за розробка. 

"Якщо говорити про сам модуль Skyranger 30, який може ставитися на різні платформи, то там насправді непогана штука, яка може стріляти на дальність 4 км з темпом 1000 пострілів на хвилину. Справді, він може на вкрай малих дистанціях збивати дрони-камікадзе або крилаті ракети", – пояснив він в ефірі телеканалу "Київ24". 

Проте є нюанс – при обороні міста уламки збитих цілей будуть летіти на житлову інфраструктуру, наголошує експерт. 

Відео дня

"Тобто це, даруйте за вислів, трошечки кастрований "Гепард". "Гепард" забезпечує удвічі вищу вогневу міць, тому що два стволи, і має більшу дальність стрільби – 5 км. Тут, звісно, питання в тому, що "Гепард" потужніший, але його у світі залишилося, мʼяко кажучи, мало. (...) Skyranger хоча би більш-менш виготовляється на експорт за комерційними контрактами", – продовжив він. 

Експерт зауважив, що треба розуміти, що навіть якщо сам модуль Skyranger німці поступово виготовляють, питання, чому вони обрали для адаптації саме Leopard 1. 

"Далі виникає логічне питання: у нас що, танки зайві зʼявилися? Ні, зайвих танків не зʼявилося", – констатував Киричевський. 

Німецький "Франкенштейн" для України: що відомо

Видання The Telegraph повідомило, що німецький концерн Rheinmetall поставить в Україну новий танк-ППО "Франкенштейн", призначений для знищення російських безпілотників і ракет. 

Найсучаснішу зенітну систему Skyranger компанія встановлює на корпуси танків Leopard 1 часів холодної війни. 

Вас також можуть зацікавити новини: