Європейський суд з прав людини дозволив звільняти з роботи за переписку і пости у Facebook

11:54, 13 січня 2016
750 0

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у вівторок, 12 січня, відхилив позов румунської інженера про його звільнення з роботи за розміщення особистих повідомлень на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook в робочий час.

REUTERS

Про це пише Deutsche Welle.

Як визначили судді Малої палати ЄСПЛ, роботодавець має право перевіряти, як його співробітники на робочому місці виконували свої службові обов'язки і не використовували комп'ютер компанії для приватних цілей.

Перевірка сторінки в соцмережі може вважатися втручанням у приватне життя, однак судді ЄСПЛ вважають, що в даній ситуації така перевірка є виправданою, повідомляє агентство AFP.

Румунського інженера, якому зараз 36 років, звільнили ще в 2007 році після роботи протягом трьох років на приватну компанію. Роботодавець перевірив його Facebook-сторінку і виявив, що інженер використовував робочий комп'ютер для обміну повідомленнями зі своїм братом і дівчиною про стан здоров'я і особистого життя.

Читайте такожFacebook дозволить користувачам прибрати знімки, що нагадують про погане

Чоловік пройшов усі судові інстанції у своїй країні, однак не домігся позитивного для себе рішення і подав позов до ЄСПЛ. Мала палата ЄСПЛ не задовольнила позов і тепер румун має право протягом трьох місяців подати апеляцію.

ЄСПЛ може, але не зобов'язаний, тоді направити справу до Великої палаті ЄСПЛ, де її розгляне колегія з 17 суддів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter