Понеділок,
27 лютого 2017

Наші спільноти

Кондоліза Райс: НАТО не гарантувало Росії відмову від політики розширення на Схід

Часто цитована в РФ історія про гарантії НАТО щодо відмови від політики розширення на Схід є "повністю неправдивою".

REUTERS
REUTERS

Таку заяву в інтерв’ю "Європейській правді" зробила екс-держсекретар США Кондоліза Райс.

"Ця історія – з тих, які є повністю неправдивими. Якби така домовленість мала місце, до неї був би долучений Джеймс Бейкер (держсекретар США з січня 1989 до серпня 1992). Я була разом з держсекретарем Бейкером (на переговорах з Росією), і таких речей не лунало", - розповіла вона.

У НАТО краще готові до стримування загроз Росії, ніж до вирішення проблем міграції - Міноборони Литви

При цьому Кондоліза Райс зазначає, що членство України в НАТО можливе лише після проведення всіх необхідних реформ. "Спочатку ви повинні провести реформи та досягти стандартів. В цьому разі НАТО має бути відкритим для приєднання України, як європейської демократії",- зазначає вона. 

Нагадаємо, гарантії НАТО від прийняття до Альянсу східноєвропейських країн часто називають умовою, надану президенту СРСР Михайлу Горбачову в обмін на згоду на об’єднання Німеччини.

Однак, у листопаді 2014 року Горбачов підтвердив, що таких гарантій не було. "Це міф, дійсно. До його створення доклала руку преса", - зазначив колишній радянський лідер.

Як повідомляв УНІАН, на думку Путіна, Росії слід було заявити про свої "національні інтереси" відразу після розпаду Радянського Союзу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів

Новини світу

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку