Індія прийняла на озброєння перший винищувач власного виробництва

14:18, 01 липня 2016
829 0

Індія представила перший військовий літак, повністю сконструйований і побудований в країні. Легкий багатоцільовий винищувач четвертого покоління Tejas взяли на озброєння індійські ВПС.

REUTERS

Прем'єр-міністр країни Наредра Моді заявив, що ця подія наповнила серця жителів Індії "ні з чим не зрівняною гордістю і щастям", передає Бі-бі-сі. "Tejas підніме нашу авіацію на нові висоти", - сказав міністр оборони країни Манохар Паррікар.

Читайте такожСША та Індія узгодили текст угоди щодо обміну військовою логістикою

Програма зі створення багатофункціонального індійського винищувача була розпочата 33 роки тому - в 1983 році, однак процес розробки і створення винищувача припинявся на різних етапах, в тому числі через числені технічні проблеми.

Військово-повітряний флот Індії складається в основному з російських, британських і французьких літаків. Число авіаційних ескадрилій ВПС Індії скоротилося в останні роки до 33, тоді як для ефективного протистояння силам Пакистану і Китаю, за розрахунками влади, країні необхідно мати 45 ескадрилій.

Для ВПС Індії планується побудувати близько 200 винищувачів Tejas. У 2012 році був підписаний контракт на поставку ВПС Індії перших 40 літаків такого типу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter