Журналісти з'ясували, як загибель Ібрагіма Раїсі "вдарила" по іранському режиму / колаж УНІАН зі скріншотів

Президент Ірану Ібрагім Раїсі загинув унаслідок аварії гелікоптера, і загибель цього іранського діяча "завдала шокового удару по ісламському режиму та його верховному лідеру аятоллі (шиїтський релігійний титул) Алі Хаменеї", який є другим вищим керівником Іранської держави з 1989 року.

Річ не в тому, що Раїсі був видатним президентом, який проводив радикальну політику, що змінила б майбутнє Ірану, пише британська газета Financial Times. Видання зазначило, що від моменту обрання Раїсі президентом у 2021 році "він вважався невід'ємною частиною планів Хаменеї зі зміцнення впливу прихильників жорсткого режиму та забезпечення плавного спадкоємства найвищої посади в республіці після смерті 85-річного верховного лідера".

"Ця тема домінувала в іранській політиці впродовж останнього десятиліття і буде домінувати надалі... Смерть Раїсі не матиме помітного впливу на ключові рішення у сфері внутрішньої і зовнішньої політики, які в кінцевому підсумку визначаються Хаменеї...", - вважають журналісти.

Відео дня

Газета зазначила, що після загибелі президента "Хаменеї та інші ключові центри влади мають терміново почати підготовку до наступних виборів, що є новим викликом для системи, яка переживає складний період своєї історії". Згідно з іранською конституцією, голосування має бути проведено протягом 50 днів.

"...Можна очікувати, що багато іранців виплеснуть свій гнів, просто відмовившись від голосування. У 2021 році явка на президентських виборах уперше з часів ісламської революції 1979 року впала нижче 50%. Цього року на парламентських виборах явка була рекордно низькою - менше ніж 41%", - йдеться у матеріалі.

Варто зазначити, що протести в Ірані - нерідке явище через велику кількість соціально-економічних проблем. Зокрема, у 2022 році на іранській території вирували масштабні акції протести через те, що померла курдська дівчина Махсі Аміне, яку затримали за порушення правил носіння хіджабу.

Загинув Ібрагім Раїсі - сьогодні це варто знати

19 травня з'явилася інформація, що гелікоптер, на борту якого були високопоставлені іранці, у тому числі президент, розбився після повернення з Азербайджану. Можлива причина катастрофи - негода.

Пізніше стало відомо, що Раїсі загинув. Агентство REUTERS написало, що після загибелі нинішнього президента Ірану виконувати обов'язки глави держави буде перший віце-президент - Мохаммад Мохбер.

Вас також можуть зацікавити новини: