Названо 10 моделей поведінки, які несвідомо демонструють жінки з низькою самооцінкою / ua.depositphotos.com

Існує суттєва різниця між тим, щоб мати здорову самооцінку, і тим, щоб вдавати, що вона є. І часто ми несвідомо демонструємо у своїй поведінці певні речі, які видають нашу невпевненість у собі. 

Про це пише Hackspirit. Видання назвало 10 поширених моделей поведінки, які зазвичай демонструють жінки з низькою самооцінкою, навіть не підозрюючи про це. 

1. Постійно просять вибачення

Відео дня

Ми всі стикалися з тими, хто часто просить вибачення. Для жінок з низькою самооцінкою така поведінка може стати другою натурою. Це майже мимовільна реакція на незначні промахи або навіть ситуації, коли не потрібно вибачатися, наприклад – за висловлення власних думок.

Потреба вибачатися зазвичай виникає зі страху засмутити інших або виглядати в негативному світлі. Це спосіб захистити себе, применшити власну цінність і уникнути потенційного конфлікту.

2. Уникають зорового контакту

Жінки, які мають низьку самооцінку, часто уникають прямого зорового контакту з іншими людьми. 

Важливо розуміти, що така поведінка не свідчить про незацікавленість чи неввічливість. Це відображення внутрішнього неспокою та браку впевненості. Це інстинктивний щит, спосіб приховати те, що ми вважаємо слабкістю.

3. Говорять про себе у поганому світлі

Слова, які ми використовуємо, щоб описати себе, сильно впливають на нашу самооцінку. Жінки з низьким рівнем впевненості в собі часто схильні до того, що говорять про себе в негативному світлі. Можливо, вони не завжди озвучують це, але подумки вони постійно применшують свої досягнення і перебільшують навіть найменші недоліки.

На думку когнітивно-поведінкових терапевтів, таке негативне самонавіювання може стати пророцтвом, що самоздійснюється. Коли ми постійно говоримо собі, що ми недостатньо хороші, ми починаємо вірити в це, і це починає відбиватися на наших діях.

4. Перфекціонізм

Жінки, які борються з низькою самооцінкою, часто потрапляють у пастку перфекціонізму. Керуючись ненаситним прагненням до бездоганності, вони ставлять перед собою неймовірно високі планки, вважаючи все, що не є досконалим, невдачею.

Ця невпинна гонитва породжує страх помилок, посилюючи невпевненість у собі та увічнюючи цикл заниженої самооцінки. Щоб вирватися з цього зачарованого кола, часто потрібна підтримка і розуміння з боку оточуючих.

5. Надмірна компенсація

Намагаючись приховати свою невпевненість, жінки з низькою самооцінкою часто створюють видимість – вони можуть надмірно компенсувати брак впевненості у собі перебільшеною життєрадісністю, послужливістю або брати на себе більше обов'язків, ніж вони здатні виконати.

Така поведінка є захисним механізмом, способом влитися в колектив і не привертати уваги до своєї невпевненості. Однак це часто призводить до вигорання і ще більше применшує почуття власної гідності.

6. Труднощі з прийняттям компліментів

Ви коли-небудь зустрічали людину, якій важко прийняти комплімент на свою адресу? Це поширена поведінка серед жінок із заниженою самооцінкою.

Коли їм роблять комплімент, вони можуть відмахнутися від нього, змінити тему розмови або навіть применшити власні досягнення. Це виглядає так, ніби вони відчувають себе негідними похвали.

В основі такої поведінки лежить глибоко вкорінене переконання, що вони недостатньо хороші. І жодне схвалення оточуючих не може змінити цього, доки вони не навчаться цінувати себе.

7. Страх отримати відмову

Страх отримати відмову часто змушує жінок з низькою самооцінкою уникати ситуацій, в яких вони можуть із нею зіткнутися. Вони можуть утримуватися від вираження своїх почуттів, здійснення своїх мрій або відстоювання того, у що вони вірять.

8. Надмірна поступливість

Надмірна поступливість не завжди є ознакою приємної особистості. Це також може бути поведінкою, яку демонструють жінки з низькою самооцінкою. 

Намагаючись уникнути конфліктів і зробити так, щоб інші були щасливі, вони можуть постійно погоджуватися з іншими, навіть якщо мають геть інші думки щодо якогось питання. Це може здатися гармонійним підходом, але часто це пов'язано зі страхом отримати відмову і браком самоповаги.

9. Чутливість до критики

Кожен з нас може відчувати, що критика вжалила його, але жінки з низькою самооцінкою можуть сприймати її як підтвердження власної неспроможності щось зробити.

Через це вони можуть навіть уникати ситуацій, в яких вони можуть зіткнутися з потенційною критикою.

10. Їм складно сказати "ні"

Яскравим показником низької самооцінки у жінок є їхнє небажання вимовляти слово "ні". Вони постійно бояться підвести інших або отримати ярлик недоброзичливої людини, тож звалюють на свої плечі надмірне навантаження. 

Вас також можуть зацікавити новини: