Як правильно переходити з бензину на газ і чи варто це робити / колаж УНІАН, фото pixabay.com, ua.depositphotos.com

ГБО - це абревіатура, розшифровується як газобалонне обладнання, яке можна поставити на машину. У підсумку разом із бензином вийде використовувати будь-який газ (пропан, бутан або метан), перемикаючись з одного режиму на інший. УНІАН з'ясував, чи варто ставити газ на авто і чи дійсно такий підхід допомагає економити.

Як перейти з бензину на газ і чи потрібно так робити

Принадність ГБО в тому, що його встановлення практично ніяк не змінює конструкцію авто за винятком наявності електромагнітного клапана, який вимикає подачу бензину. Переобладнання авто на газ дає змогу машині працювати і на газу, і на бензині, але якщо водія щось не влаштує - обладнання в будь-який момент можна зняти.

Другий "плюс" ГБО для водіїв полягає у вартості самого газу - він значно дешевший, ніж бензин. Найчастіше на легкові авто ставлять пропан-бутан, а він коштує майже вдвічі менше, ніж бензин. Попри всі плюси важливо розуміти, що окупність ГБО настане тільки за умови встановлення якісного обладнання та через рік-два за великих пробігів.

Відео дня

До загальних переваг газобалонного обладнання також відносять:

  • запас на заправці за рахунок паралельного використання газу і бензину;
  • 100% запуск двигуна;
  • збільшення "довгожительності" двигуна;
  • знос деталей на 30-40% менший.

І, звісно, економія грошей - при дотриманні потрібних умов, навіть незважаючи на те, що витрата газу порівняно з бензином вища на 10-15%, "спрацьовує" дворазова різниця у вартості за великих пробігів на рік - сума економії вийде досить значною.

Кому потрібне і не потрібне встановлення ГБО - думка механіків

З огляду на вищесказане, можна зробити висновок, що ГБО необхідне:

  • при великих пробігах авто;
  • при витраті бензину від 8-9 літрів на трасі і 11-12 літрів у місті;
  • використання 95 і 98 бензину.

Досвідчені фахівці у сфері встановлення газобалонного обладнання на машину вважають, що така дія не завжди може бути виправданою. До ситуацій, коли варто відмовитися від ГБО, відносять:

  • малолітражні авто - постраждає динаміка машини, а мала кількість пробігів не дасть змоги економити;
  • нові машини - якщо встановити ГБО, то втрачається гарантія на фірмове обслуговування;
  • нечасте використання автомобіля - якщо пробіг авто становить щонайменше 15-20 тисяч на рік, то в установці ГБО є сенс, але в іншому разі окупність "затягнеться" на кілька років.

Ба більше - часто люди розглядають обладнання з газом тільки з метою економії, але саме по собі це так не працює. Насамперед, враховуйте, скільки коштує переобладнати машину на газ - в Україні ціна стартує від 9000 грн і вище.

Також ГБО важливо вибрати якісне, поставити у професіоналів, регулярно обслуговувати, проходити діагностику і навіть змінити документи на авто. Ці всі кроки вимагають грошей і часу, а якщо ви вирішите ставити ГБО "в гаражі задешево", то ризику зазнаєте не тільки ви, а й оточуючі люди.

Вас також можуть зацікавити новини: