Є люди, які не виправляться, скільки б шансів їм не давали / фото ua.depositphotos.com

У житті кожного з нас є непорядні люди - ті, хто, здається, завжди нас підводить, незалежно від того, скільки разів ми даємо їм можливість виправитися. Як пише HackSpirit, психологи стверджують, що є певні типи людей, які просто не заслуговують на другий шанс.

Є деякі моделі поведінки, які є явними червоними прапорами, що вказують, що такі люди не варті вашого часу та емоційних вкладень.

1. Серійні зрадники

Усі ми чули приказку: "Обдуриш мене один раз - ганьба тобі; обдуриш мене двічі - ганьба мені". Це особливо вірно, коли йдеться про серійних зрадників.

Відео дня

У психології існує розуміння того, що минула поведінка є хорошим провісником майбутньої поведінки. Якщо хтось неодноразово підводив вас або зраджував вашу довіру, це явна ознака того, що він не заслуговує на другий шанс.

2. Емоційні маніпулятори

Цих людей дуже складно розпізнати. Вони - майстри викликати почуття провини і розігрувати карту жертви, змушуючи вас почуватися винним, навіть якщо це не так.

Якщо дати таким людям другий шанс, це призведе до ще більшого душевного болю.

3. Ті, хто користується і бере

Такі люди перебувають у вашому житті тільки для того, щоб отримати від нього все, що їм потрібно, не звертаючи особливої уваги на ваші потреби або почуття.

Дати такій людині другий шанс зазвичай означає підписатися на нові розчарування. Адже вони вже показали, що їхні потреби важливіші за ваші, і це навряд чи зміниться.

4. Саморуйнівники

Саморуйнівники - це люди, які постійно підривають свій успіх і щастя. Вони можуть ухвалювати неправильні рішення, відштовхувати тих, хто про них дбає, або відмовлятися брати на себе відповідальність за свої вчинки.

Хоча бажання допомогти таким людям цілком природне, важливо розуміти, що зміни повинні йти зсередини. Дати їм другий шанс може здатися жалісливим вчинком, але найчастіше це лише сприяє їхній саморуйнівній поведінці.

Найкраще, що ви можете зробити, - порадити їм звернутися по професійну допомогу.

5. Вічні брехуни

Ці люди, здається, не здатні говорити правду навіть у тих ситуаціях, коли це було б простіше зробити.

Довіра є основою будь-яких стосунків, чи то романтичних, чи то платонічних, чи то професійних. Вічні брехуни вміють руйнувати цю довіру своїм павутинням неправди. Ви починаєте сумніватися в усьому, що вони говорять, і сумніватися у своїх власних судженнях. Така ситуація виснажує і шкодить здоров'ю.

6. Кривдники

Жорстоке поводження в будь-якій формі неприйнятне. Будь то фізичне, емоційне чи психологічне насильство, ніхто не повинен його терпіти.

Кривдники вміють маніпулювати і можуть змусити вас почуватися винним. Вони можуть вибачатися й обіцяти змінитися, але таке трапляється рідко. Давати кривднику другий шанс не просто шкідливо - це може бути небезпечно. Вкрай важливо ставити свою безпеку і благополуччя понад усе.

7. Ті, хто не вибачається

Такі люди рідко визнають свої проступки або беруть на себе відповідальність за свої дії. Вони можуть відвести провину, виправдатися або навіть перевернути ситуацію, щоб змусити вас почуватися винним.

Дати такій людині другий шанс може бути рівносильно тому, щоб дозволити їй знову завдати вам болю без будь-яких наслідків. Це несправедливо щодо вас і не спонукає їх рости і змінюватися.

8. Нарциси

У цих людей завищене почуття власної значущості та глибока потреба в надмірній увазі й захопленні. Вони схильні ігнорувати або принижувати почуття інших людей і відчувають брак емпатії.

Стосунки з нарцисом можуть бути неймовірно руйнівними. Вони можуть змусити вас засумніватися у своїй цінності, здоровому глузді та реальності - це психологічне явище відоме як газлайтинг.

Якщо дати самозакоханій людині другий шанс, це зазвичай призводить до ще більшого болю і розгубленості. Вони навряд чи зміняться, бо в їхніх очах вони ніколи не помиляються.

Раніше УНІАН писав, як відрізнити справжнього друга від просто приятеля, і називав 7 ознак, які свідчать про те, що ця людина вас не зрадить.

Вас також можуть зацікавити новини: