У Чернігові збирають підписи за внесення змін до Статуту територіальної громади та Положення про місцеві ініціативи

12:14, 09 квітня 2015
Децентралізація
165 0

Громадські активісти Чернігова розпочали збір підписів депутатів міської ради, щоб внести зміни до Статуту Чернігова, які розширять можливості для мешканців управляти власним містом.

ucipr.kiev.ua

Насамперед від Чернігівської міської ради вимагають ухвалити нове Положення про місцеві ініціативи. Це механізм місцевої демократії, який дає можливість громадянам, винести на розгляд місцевої ради проекти рішення з будь-яких питань, які є важливими для міста. Депутати зобов'язані розглянути такий проект рішення та або підтримати його, або відхилити, передає ucipr.kiev.ua.

"В Чернігові зараз одна з найгірших ситуацій в Україні щодо реалізації громадян права на місцеву ініціативу. Просто щоб депутати просто розглянули пропозиції громадян потрібно зібрати більше 22 000 підписів мешканців Чернігова. В той же час в Ужгороді для цього потрібно всього 50 підписів, у Вінниці 250, в трьохмільйонному Києві - 1000 підписів. Така ситуація унеможливлює конструктивну співпрацю громади та місцевої влади. Фактично в Чернігові депутати узурпували можливість керувати містом, а самим мешканцям відвели роль пасивних спостерігачів" - зазначив експерт з питань місцевого самоврядування Іван Лукеря.

Процес внесення змін до Статуту громади у місті Чернігів триває вже більше 6 місяців, проте безрезультатно. Зокрема, на минулій сесії Чернігівської міської ради 12 березня 2015 року депутати не підтримали пропозицію громадськості, а проект рішення про спрощення механізму місцевої ініціативи набрав тільки 23 голоси з 26 необхідних.

Щоб знову включити питання в порядок денний сесії громадські активісти розпочали збір підписів депутатів Чернігівської міської ради. Наступне голосування за внесення змін до Статуту територіальної громади та Положення про місцеві ініціативи може відбутися вже у квітні.

За результатами цього голосування буде зрозуміло, хто з депутатів є дійсно представником громади Чернігова, та налаштований на співпрацю з чернігівчанами, а хто боровся за мандат з іншою метою.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter