Громади Харківщини отримають більше повноважень і додаткові фінанси

19:40, 07 травня 2015
Децентралізація
272 0

Вчора відбулося засідання робочої групи з підтримки та впровадження добровільного об’єднання територіальних громад Харківської області.

auc.org.ua

На засіданні, яке проходило під керівництвом заступника голови Харківської облдержадміністрації В.Аббакумова, обговорювали перспективний план формування територій.

Як пояснила керівник регіонального Офісу з питань впровадження цих реформ Д.Баринова, до 11 травня вони зберуть всі пропозиції від районів, далі розроблять карту та паспорти нових територіальних громад області. Паралельно з цим проходитиме широке обговорення проекту перспективного плану з подальшим його винесенням на розгляд та погодження сесії обласної ради.

«Реформа передбачає зменшення кількості громад шляхом їх укрупнення, об’єднання, а також передачі максимальної кількості повноважень на місця, наділення громад більшими ресурсами», - пояснила Д.Баринова.  

Читайте такожГрафічну частину проекту Перспективного плану виконуватиме профільний інститут

Вона додала, що згідно з Концепцією реформування, яку схвалив Кабмін, кількість громад зменшиться до 1500 по Україні. Сьогодні ж ми маємо їх більше 10 тисяч.

«Таким чином, громади самостійно, за рахунок власних ресурсів, будуть вирішувати питання місцевого значення. Перш за все, до місцевих бюджетів нараховуватиметься 60% податку на доходи громадян, зараз - нуль, 100% земельного податку, ставки якого на своїй території кожна рада встановлюватиме самостійно. Також 100% податку на прибуток та єдиного податку. Вони отримають медичну та освітню державні субвенції, право розпоряджатися землями та інше», - пояснила керівник регіонального Офісу з питань впровадження реформ.

Члени робочої групи наголосили, що підходи до формування громад не будуть суто географічними, вони ретельно вивчать всі фактори, щоб передбачити можливі сценарії їх розвитку.

Робочу групу з підтримки та впровадження добровільного об’єднання територіальних громад на території Харківської області створено Розпорядженням голови Харківської облдержадміністрації від 5 травня 2015 року. Очолив робочу групу керівник регіону І.Райнін, співголовою став голова Харківської облради С.Чернов.

Раніше УНІАН повідомляв, що відбулася онлайн-нарада щодо стану розроблення проектів перспективних планів формування територій громад.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter