Члени шотландської організації Smass провели розтин кашалота та спробували встановити причину його загибелі / фото facebook.com/Strandings

У кашалота, який загинув після викидання на узбережжя шотландського острова Гарріс, знайшли у шлунку 100-кілограмову кулю зі сміттям.

У шлунку тварини виявили рибальські снасті, мотузки, пакувальні стрічки, сумки та пластикові стаканчики. Експерти з китоподібних зазначили, що наразі незрозуміло, чи вплинуло сміття на загибель кашалота, повідомляє Громадське з посиланням на BBC.

Місцеві жителі, які знайшли загиблого кашалота на пляжі, вважають, що результати розтину тварини свідчать про загострення проблеми забруднення океану.

Читайте такожТруси та рукавички: у Таїланді в шлунку мертвого оленя знайшли сім кілограмів сміття

Члени шотландської організації Smass, що досліджує загибель китів і дельфінів, провели розтин кашалота та спробували встановити причину його загибелі.

"Тварина не була в дуже поганому стані, хоча ця кількість сміття, імовірно, стала фактором викидання кашалота на узбережжя. Ми не змогли знайти докази того, що це (сміття - ред.) призвело до непрохідності кишківника. Ця кількість пластику в шлунку мала призвести до порушення травлення", - повідомили в організації.

За даними Greenpeace, у світовий океан щороку скидають рибальські снасті вагою понад 55 тисяч двоповерхових автобусів.

Раніше УНІАН повідомляв, що на мілководді біля берегів Англії загинув величезний кашалот.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram