этот материал доступен на русском

Малайзія повернула іншим країнам 150 контейнерів зі сміттям

16:15, 21 січня 2020
Екологія
366 0
Малайзія відправила назад 150 контейнерів зі сміттям / REUTERS

Влада Малайзії заявила, що 20 січня відправили назад 150 незаконно ввезених контейнерів з пластиковим сміттям, тому що не хочуть перетворювати країну в "смітник" для розвинених країн.

Про це пише CNN.

За словами міністра навколишнього середовища Йо Бі Інь, уряд "вживатиме необхідних заходів, щоб переконатися, що Малайзія не стане світовим смітником".

Ці заяви Йо Бі Інь зробила в портовому місті Баттерворт на півночі країни, звідки вирушили в дорогу назад 150 контейнерів, що містять близько 3737 тонн сміття. Своє сміття назад отримали Франція (43 контейнери), Велика Британія (42), тоді як США отримають 17, а Канада - 11. Міністр додала, що Малайзія незабаром збирається відправити ще 110 контейнерів, у тому числі 60 в США.

Держава в Південно-Східній Азії не може впоратися з масовим потоком сміттєвих контейнерів після того, як 2018 році Китай прийняв рішення припинити імпорт практично всіх типів пластикових відходів для їх подальшої переробки.

Читайте такожУ Китаї заборонять використання пластикових пакетів у великих магазинах до кінця цього року

Розвиненим країнам довелося шукати нові напрямки - чим скористалося безліч китайських компаній з переробки сміття, які перебралися до Малайзії і залучили сюди часто нелегальні поставки.

Звіт Greenpeace виявив, що протягом перших семи місяців 2018 року пластикові відходи, вивезені із США до Малайзії, збільшилися більш ніж удвічі порівняно з попереднім роком.

Нагадаємо, раніше влада Індонезії повернула країнам Заходу контейнери з вісьмома тисячами тонн сміття, які було незаконно ввезено до країни. Вони надійшли зі США, Австралії, Німеччини й низки інших країн. Індонезійська влада каже, що їм підсунули не те, що потрібне для переробки. Замість макулатури вони отримали гори пластику та брудних підгузків.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter