Рада схвалила законопроект про керування відходами / фото УНІАН

Верховна Рада України схвалила в першому читанні законопроект №2207-1-д «Про управління відходами», який забезпечує ухвалення низки галузевих і спеціальних законів поводження з відходами.

За ухвалення законопроекту проголосували 264 народних депутата за необхідного мінімуму у 226 голосів.

Доповідаючи по законопроекту, народний депутат Олег Бондаренко зазначив, що даний документ є комплексним рамковим законопроектом, який дозволить впровадити в українське законодавство європейські принципи і положення у сфері управління відходами.

«Вирішення цієї проблеми (накопичення відходів - УНІАН) лежить у кількох площинах - це впровадження в національне законодавство принципів і положень європейського законодавства у сфері поводження з відходами, створення необхідної інфраструктури збору і переробки відходів, забезпечення необхідного екологічного контролю та підвищення рівня свідомості населення. Ми представляємо законопроект, який покликаний вирішити ці питання», - сказав Бондаренко

Згідно з пояснювальною запискою, законопроектом впроваджуються в національне законодавство основоположні принципи і положення європейського законодавства в галузі управління відходами, зокрема, введення ієрархії управління відходами та основні вимоги до розширеної відповідальності виробника, вводиться система довгострокового планування управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях.

Проектом закону також передбачено впровадження інформаційної системи управління відходами. Пропонується посилити контроль за збором і обробкою небезпечних відходів шляхом посилення вимог до ліцензування такої діяльності.

Законопроект встановлює порядок збору, вивезення та обробки муніципальних відходів, забезпечує впровадження їх роздільного збору та рециклінгу, передбачає вимоги до якісного надання послуги з управління відходами та нарахування плати за таку послугу.

Читайте такожРада планує значно підвищити штрафи за забруднення водойм та браконьєрство

Відзначається, що впровадження вищевказаних положень дозволить вирішити низку загальнонаціональних проблем, пов'язаних з безконтрольним накопиченням і захороненням відходів, утворенням стихійних звалищ, тотальним порушенням вимог екологічної безпеки у сфері управління відходами, і сприятиме надходженню інвестицій у сферу управління відходами.

Як повідомляв УНІАН, у травні депутати Верховної Ради України відправили на доопрацювання до повторного першого читання рамковий законопроект №2207 «Про управління відходами», який забезпечує ухвалення низки галузевих і спеціальних законів про поводження з відходами.

Довідка УНІАН. В Україні щорічно утворюється близько 400 млн тонн відходів, і тільки 6% цих відходів переробляються, що є надзвичайно низьким показником порівняно з країнами ЄС, де він становить близько 40%. Решта відходів вивозяться на полігони та сміттєзвалища, яких в Україні понад 5 тис. З них близько 5% перевантажені, а 30% не відповідають нормам екологічної безпеки.