У В'єтнамі ведмедиця, якій браконьєри відрубали лапи, знову навчилася ходити

14:23, 26 грудня 2017
Порятунок видів
566 0

Ведмедицю по кличці Хай Чан протягом 10 років тримали на спеціальній фермі для отримання ведмежої жовчі, яка використовується в традиційній китайській медицині.

Зараз ведмедиця відчуває себе добре / скріншот

Врятована захисниками тварин ведмедиця з В'єтнаму, яка втратила в неволі передні лапи, навчилася ходити. Про це повідомляється на сайті міжнародної організації з охорони тварин FOUR PAWS.

Ведмедицю по кличці Хай Чан протягом 10 років тримали на спеціальній фермі для отримання ведмежої жовчі, яка використовується в традиційній китайській медицині. Для цього тварини поміщаються в спеціальні екстракційні клітини, що обмежують їх рухливість, а в жовчний міхур вводиться трубка, по якій жовч виводиться назовні. Також можлива установка катетера для постійного виведення жовчі або формування фістули – отвори на тілі тварини, що полегшує доступ до вмісту жовчного міхура.

Читайте такожПомерла найстаріша у світі гігантська панда (фото)

Пляшка вина, в яку поміщена відрубана лапа ведмеді – це один із незвичайних товарів, поширених у Південно-Східній Азії. Також у вино поміщають ящірок, панголінів, кобр і інших тварин або їх частини – вважається, що це корисно для здоров'я. Ймовірно, лапи Хай Чан були ампутовані для виготовлення такого товару.

Ведмедицю врятувала і перевезла в заповідник північному сході В'єтнаму організація FOUR PAWS. Протягом шести тижнів ветеринари виходжували тварину, яка страждала також від збільшення наднирників, стресу і виснаження. Зараз ведмедиця почуває себе добре, вона навчилася використовувати для ходьби кукси відрубаних лап і, нарешті, вперше за своє життя прогулялася по траві.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter