В Україні скасовують монополію на утилізацію тари

14:28, 18 березня 2015
Сміття
3034 0
оновлено

Держпідприємство "Укрекоресурси" є "досить корумпованою структурою" і тому буде ліквідовано, заявив Абромавічус.

Кабінет міністрів України на засіданні 18 березня планує скасувати урядову постанову номер 915, яка регламентує створення державного підприємства «Укрекоресурси», яке має монопольне право на утилізацію тари в країні.

Про це заявив міністр економічного розвитку й торгівлі Айварас Абромавичус під час засідання Кабміну, представляючи затверджений урядовим комітетом план з дерегулювання до 2017 року, що складається із 170 ініціатив.

«Ще сьогодні на порядку денному питання, яке пройшло в п'ятницю урядовий комітет, це скасування постанови 915 про утилізацію тари. Достатньо корумпована структура «Укрекоресурси». За цією постановою вона не повинна більше існувати», - сказав Абромавичус.

Читайте такожВ Україні хочуть скасувати держрегулювання цін на продукти: вони повинні бути ринковими

Також міністр зазначив, що цього тижня керівник Мінекології подасть у Кабмін новий закон про утилізацію тари.

«Ми думаємо, що це створить близько 10 тисяч робочих місць і нарешті в країні буде збиратися й утилізуватися тара і відходи», - сказав керівник Мінекономрозвитку.

«Ліквідували монополію «Укрекоресурси, скасували постанову №915 », - зазначив міністр.

Як повідомляв УНІАН, Міністерство екології та природних ресурсів України підтримало ініціативу Міністерства економічного розвитку і торгівлі про ліквідацію монополії державної компанії «Укрекоресурси» в галузі утилізації вторсировини.

За словами глави Мінекології Ігоря Шевченка, в діяльності цієї компанії присутні корупційні схеми.

Довідка УНІАН. Державне підприємство "Укрекоресурси" раніше було єдиним законним (постанова № 915 від 26.07.2001 року «Про запровадження системи збирання, заготівлі та утилізації відходів як вторинної сировини») суб'єктом господарської діяльності, який забезпечував організацію системи збирання, заготівлі та утилізації використаної тари, пакувальних матеріалів і відходів як вторинної сировини. «Укрекоресурси» дотує компанії, що займаються роздільним збиранням вторсировини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter