этот материал доступен на русском

У Укрлендфармінг розповіли, як зупинити деградацію українських земель

12:13, 04 лютого 2019
Агро
268 0
Фото: Укрлендфармінг

Завдяки органічним добривам, технологіям обробки землі і плануванню сівозміни можна успішно зберігати родючість і підвищувати врожайність українських земель.

Про це заявляють в "Укрлендфармінг" (Ukrlandfarming), найбільшому за розмірами земельного банку агрохолдингу України бізнесмена Олега Бахматюка.

Найпопулярніші у вітчизняних аграріїв культур - кукурудза і соняшник, особливо активно споживають поживні речовини з грунту. Результат - зниження процентного вмісту гумусу в чорноземах, тобто їх деградація. Відповідальні агрокомпанії, як "Укрлендфармінг", дотримуються правил сівозміни - розумного, агрономічно обґрунтованого чергування культур, що висаджуються на одному і тому ж ділянці землі. Це дозволяє не тільки зберегти українські чорноземи, а й говорити про отримання високих врожаїв в майбутньому.

У південних регіональних управліннях "Укрлендфармінг" в Херсонській, Миколаївській і Кіровоградській областях сівозміну включає парового попередника як основний фактор накопичення вологи в степовій зоні. Крім пара, в даній кліматичній зоні на орендованих землях в сівозміні культивуються озима пшениця, озимий ріпак і товарний соняшник.

"По компанії введено планування сівозмін як мінімум на три-чотири роки вперед з обов'язковим вирощуванням бобових культур як потужного накопичувача азоту, що формує його запаси за рахунок природної азотфіксації. Такий культурою у нас виступає соя, яка займає більше 40 тис. Га, - прокоментував виданню «Деловая столица» заступник генерального директора з інновацій групи компаній "Укрлендфармінг" Володимир Фантух. - Для максимальної фіксації азоту з повітря і подальшого використання його рослинами ми в обов'язковому порядку проводимо 100%-у інокуляцію насіння сої перед посівом".

Крім планування сівозміни для збереження родючості агрохолдинг використовує раціональні прийоми обробки грунту, правильного використання вологи а також активно використовує органічні добрива свого виробництва. «Центральним питанням в останні роки є накопичення вологи в ґрунті і її раціональне використання. Він гостро постає практично у всіх наших регіональних управліннях. Для збереження вологи слід використовувати правильні прийоми обробки землі, мінімізувати технологічні операції, що дозволить максимально накопичувати вологу в ґрунті, - каже Володимир Фантух. - Ми обов'язково використаємо органічні добрива - більш 267 тис. Т гною і понад 75 тис. Т пташиного посліду - як побічний продукт діяльності тваринницького підрозділу. В основному зазначені добрива використовуються в кормових сівозмінах для отримання максимальних врожаїв кормових культур ".

«Укрлендфармінг» є найпотужнішим в Україні вертикально інтегрованим аграрним холдингом, який керує найбільшим в країні і восьмим у світі банком родючого чорнозему загальною площею 570 тис. Га. Агрохолдинг експортує свою продукцію в 40 країн світу і є одним з найбільших платників податків України.  

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter