этот материал доступен на русском

Разумков допустив запровадження ринку землі в Україні протягом року

03:11, 13 червня 2019
Агро
1471 0
В Україні не проведено якісний аудит с/г земель / фото УНІАН

Він сказав про це в інтерв'ю виданню Страна.uа.

"Ринок землі потрібно буде відкривати. Мораторій накладається з року в рік, тому що це вигідно. Потрібно, щоб власники землі могли нею користуватися. З'явиться законодавча база. Хлопці зараз працюють над цим. З одного боку необхідно захистити національні інтереси, а з іншого - власника", - сказав Разумков.

У відповідь на питання, які терміни політсила ставить перед собою для скасування мораторію, він сказав: "Для мене це рік".

Разом з тим він підкреслив, що в Україні не проведено якісний аудит с/г земель.

"Ми досі не розуміємо, в чиїх руках і скільки землі. Це стосується і державних земель", - зазначив Дмитро Разумков.

Читайте такожЗапуск ринку землі сприятиме зростанню економіки України до 2% щорічно – СБ

Нагадаємо, 18 січня 2001 року Верховна Рада України ухвалила закон № 2242-III, яким встановила, що тимчасово, до ухвалення Земельного кодексу, власники паїв не можуть продавати, дарувати або іншим чином відчужувати земельні ділянки, проте зможуть передавати їх у спадщину та продавати для державних і громадських потреб.

Земельний кодекс № 2768-III було ухвалено парламентом 25 жовтня того самого року. Документом встановили, що до 1 січня 2005 року не можна продавати або відчужувати землі для ведення сільського господарства та паї (дозволяється обмін, передавання у спадщину та вилучення для суспільних потреб). Відтоді це називають мораторієм на продаж с/г земель. Дію цієї тимчасової заборони продовжували 9 разів (у 2004, 2006, 2008, 2010, 2011, 2012, 2015, 2016 і 2017 роках).

У минулому році парламент продовжив заборону на продаж сільгоспземель до 1 січня 2020 року. Депутати доручили Кабміну до 1 березня 2019 року розробити і внести на розгляд Верховної Ради законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення, однак уряд не виконав це доручення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter