Ілюстрація REUTERS

Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень» (реєстр. № 1065). Як передає кореспондент УНІАН, за дане рішення проголосували 277 народних депутатів.

Читайте такожЯк коньяк і пармезан: херсонський кавун може стати ексклюзивним брендом

Законом передбачається імплементація вимог статей 204-207 Угоди про асоціацію, а також положень Регламенту (ЄС) № 1151/2012 Європейського парламенту та Ради від 21 листопада 2012 року про якість сільськогосподарських продуктів та продуктів харчування.

Відео дня

В пояснювальній записці сказано, що метою ухвалення закону є забезпечення виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції в частині узгодження вимог чинного національного законодавства щодо охорони прав на географічні зазначення із правом Європейського Союзу.

Закон дає нові визначення термінів «географічне зазначення», «назва місця походження товару»; можливість уточнити умови надання правової охорони географічному зазначенню та підстави для відмови в наданні такої охорони; визначити умови надання правової охорони омонімічному географічному зазначенню.

Також уточнюється коло осіб, які мають право на державну реєстрацію географічного зазначення. Крім того, переглядаються вимоги до заявки на реєстрацію; удосконалюється порядок проведення експертизи заявок на географічні зазначення; визначаються вимоги до технічних умов, яким повинен відповідати товар, для якого заявляється зазначення. Законопроектом упорядковується перелік прав та обов’язків, що випливають з державної реєстрації географічних зазначень тощо.

Народний депутат Роксолана Підласа зазначила, що це закон про захист географічних зазначень, тобто назв регіонів та місцевостей, де традиційно виробляються товари з особливими властивостями та репутацією - це унікальні товари. За її словами, підписавши Угоду про асоціацію Україна взяла на себе зобов’язання охороняти європейські географічні бренди від підробок. Водночас, зауважила депутатка, українські географічні назви також отримують правову охорону в країнах ЄС.

«Уряд уже формує такий перелік. До нього увійдуть гуцульська овеча бринза, мелітопольська черешня, закарпатське вино, карпатський мед та інше, що однозначно сприятиме просуванню українського експорту», - додала Підласа.