этот материал доступен на русском

Українського шампанського не буде: Рада прийняла в першому читанні законопроект про географічні бренди

16:55, 11 вересня 2019
Агро
530 0
Ілюстрація REUTERS

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень» (реєстр. № 1065).

Читайте такожЯк коньяк і пармезан: херсонський кавун може стати ексклюзивним брендом

Як передає кореспондент УНІАН, за дане рішення проголосували 310 народних депутатів України.

Проектом закону передбачається імплементація вимог статей 204-207 Угоди про асоціацію, а також положень Регламенту (ЄС) № 1151/2012 Європейського Парламенту та Ради від 21 листопада 2012 р. про якість сільськогосподарських продуктів та продуктів харчування.

В пояснювальній записці сказано, що метою прийняття проекту закону є забезпечення виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції в частині узгодження вимог чинного законодавства України щодо охорони прав на географічні зазначення із правом Європейського Союзу.

З цією метою проектом закону пропонується: надати нове визначення термінів «географічне зазначення», «назва місця погодження товару»; уточнити умови надання правової охорони географічному зазначенню та підстави для відмови в надані такої охорони; визначити умови надання правової охорони омонімічному географічному зазначенню.

Також уточнюється коло осіб, які мають право на державну реєстрацію географічного зазначення. Крім того, переглядаються вимоги до заявки на реєстрацію; удосконалюється порядок проведення експертизи заявок на географічні зазначення; визначаються вимоги до технічних умов, яким повинен відповідати товар, для якого заявляється зазначення. Законопроектом уточнюється перелік прав та обов’язків, що випливають з державної реєстрації географічних зазначень тощо.

Народний депутат України Роксолана Підласа зазначила, що підписавши Угоду про асоціацію Україна взяла на себе зобов’язання охороняти європейські географічні бренди від підробок. Вона додала, що це означає, що ми, як країна погоджуємося, що шампанське може бути тільки з регіону Шампань. За її словами, українські виробники більше не зможуть виробляти українське шампанське.

Підласа наголосила, що українські бренди будуть захищені в країнах ЄС.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter