этот материал доступен на русском

Німеччина попри коронавірус хоче залучити сезонних працівників зі Східної Європи

11:58, 03 квітня 2020
Агро
712 0
Иллюстрация REUTERS

Щоб запобігти проблемам зі збором урожаю, Німеччина дозволить в'їзд для 40 тисяч сезонних робітників зі Східної Європи у квітні, а також для аналогічної кількості у травні цього року.

Читайте такожПольський бізнес скаржиться на брак української робочої сили

Такої згоди досягли міністерка сільського господарства ФРН Юлія Клекнер та німецький міністр внутрішніх справ Горст Зеегофер у четвер, 2 квітня, передає “Німецька хвиля”.

Згідно з розробленою концепцією, такі робітники мають в'їжджати та виїжджати винятково групами і лише на літаках. Крім того, вони мають пройти медичну перевірку. Також протягом перших 14 днів новоприбулі повинні жити й працювати лише окремо від інших працівників і не залишати територію господарства. Під час проведення робіт між працівниками повинна бути дотримана мінімальна необхідна дистанція. Якщо ж її дотримання забезпечити неможливо, то працівники мають носити маски та рукавички.

Крім того, додатково до цього німецький уряд планує залучити до роботи на полях та в теплицях у квітні та травні по 10 тисяч людей на внутрішньому ринку. Передбачається, що ними стануть безробітні, студенти, прохачі притулку та люди з неповною зайнятістю.

За даними міністерства сільського господарства ФРН, до кінця травня ця галузь господарства потребуватиме близько 100 тисяч сезонних робітників. Однак через запроваджену в Німеччині заборону на в'їзд з-за кордону, до країни змогли потрапити тільки близько 20 тисяч сезонних робітників. У німецькій асоціації фермерів уже заявили, що заборона на в'їзд може призвести до дефіциту овочів та фруктів та спричинити підвищення цін на них.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter