Понад 278 тисяч смертей щороку в усьому світі можна пояснити споживанням промислово вироблених трансжирів / фото ua.depositphotos.com

Згідно з дослідженнями, споживання понад 2,2 г промислово вироблених трансжирів на день, підвищує ризик померти від серцево-судинних захворювань на 20-32%. 

За повідомленням прес-служби Міністерства охорони здоров’я, торік в Україні стартував проект ВООЗ FEEDCities із дослідження міського харчового середовища та оцінювання вмісту трансжирів, натрію і калію у найпоширеніших продуктах, які споживають українці. 

"Пілотним містом став Львів. Там були відібрані 120 зразків продуктів: у супермаркетах та закладах громадського харчування. Їхній склад був детально проаналізований. З’ясувалося, що у понад 30% протестованих продуктів кількість трансжирів перевищує встановлене нормативно-правовими актами допустиме значення", - йдеться у повідомленні. 

Відео дня

Серед вуличної їжі трансжирів найбільше у піці, паніні, донерах, фалафелі, круасанах та тістечках; серед магазинних продуктів – у тортах, печиві, десертах на основі молочних продуктів, морозиві, заморожених продуктах, маргарині, сирі та переробленому м’ясі.

Згідно з дослідженням ВООЗ, трансжири або трансжирні кислоти — це ненасичені жирні кислоти, які надходять з промислових або природних джерел.

Понад 278 тисяч смертей щороку в усьому світі можна пояснити споживанням промислово вироблених трансжирів. Вони закупорюють артерії, збільшуючи ризик серцевих нападів і смертей.

"Промислово вироблений трансжир можна знайти в маргарині, овочевому жирі, топленому маслі, смаженій їжі та хлібобулочних виробах, таких як крекери, печиво та пироги. Запечена та смажена вулична та ресторанна їжа часто містить трансжири промислового виробництва", - сказано в дослідженні. 

Зазначається, що трансжири також можна знайти природним чином у м’ясних і молочних продуктах деяких тварин (наприклад, корів, овець, кіз). При цьому трансжири, як промислового, так і природного походження, однаково шкідливі.

У ВООЗ наголошують, що промислово вироблені трансжири можна усунути та замінити більш здоровими жирами чи оліями без зміни вартості, смаку чи доступності їжі.

Дослідження ВООЗ – останні новини

Всесвітня організація охорони здоров'я прогнозує, що до 2050 року число випадків раку в світі збільшиться на 77%. Міжнародне агентство з дослідження раку ВООЗ вивчило дані за 2022 рік по більш ніж 185 країнам і 36 формам раку і виявило, що на 10 видів раку довелося дві третини нових випадків і смертей у світі в 2022 році. 

У ВООЗ констатували, що в останні роки кількість курців по всьому світу постійно скорочується. Так, за даними організації, якщо в 2000 році курив кожен третій дорослий житель планети, то в 2020 році - це тільки кожен п'ятий. 

Вас також можуть зацікавити новини: