У грудні подорожчають деякі продукти / фото УНІАН, Олександр Синиця

У грудні на українців очікує подорожчання низки продуктів, у тому числі тих, які традиційно будуть на новорічному столі.

Експерт Ukraine Economic Outlook Адріан Пантюхов попереджає, що вартість продуктів харчування зросте на 1,5-2,5%, пише видання "Комментарии".

За його словами, виростуть ціни на м'ясо, овочі та імпортні фрукти. Експерт пояснює, що українці, скуповуючи продукти перед новорічними святами, створюють їх тимчасовий дефіцит. 

"Враховуючи, що зараз відбувається зміцнення долара щодо гривні (зараз курс знаходиться на рівні 27,1 грн/долар з тенденцією до подальшого зростання до 27,5-28 грн/долар до кінця року), в грудні зростуть ціни на імпортну продукцію, зокрема на фрукти", - додає Пантюхов. 

Іншою причиною підвищення цін експерт назвав зростання вартості електроенергії та природного газу. Бізнес, каже він, на відміну від побутових споживачів буде змушений платити більше.

Зростання цін на продукти в Україні: 

  • Ціни на цукор і соняшникову олію в Україні в серпні 2021 року в річному вираженні - у порівнянні з серпнем 2020 року – підвищилися на 91,2% і 75,6% відповідно.
  • У серпні в річному вираженні ціни на яйця зросли на 51,8%, хліб подорожчав на 16,5%, м'ясо – на 11%, макарони – на 10%.
  • Експерти також прогнозували, що через подорожчання газу в Україні злетять ціни на хліб.
  • До середини жовтня 2021 року ціни на яблука в Україні опустилися до рівня 2018 року, коли був зібраний рекордний урожай цих фруктів.
  • Експерти прогнозували, що до кінця 2021 року вартість яблук в Україні може злетіти до 14-15 грн.
  • За словами експерта до новорічних свят вартість яєць може досягти  38-40 гривень за десяток.