В Україні в жовтні свіжі молокопродукти можуть здорожчати / фото ua.depositphotos.com

В Україні в жовтні свіжі молочні продукти можуть здорожчати.

Про це повідомили експерти аналітичної платформи "Інфагро".

Вони зазначили, що початок нового навчального року і більш активне повернення вимушених переселенців із-за кордону відіграли свою роль – у вересні продажі свіжих молочних продуктів зросли. Водночас платоспроможність українців не збільшилась, тому сподіватись на подальше збільшення обсягів реалізації поки немає підстав.

Відео дня

"Зростанню продажів певною мірою сприяла також певна стабілізація цін. У вересні виробники ціни якщо і збільшували, то несуттєво, але не виключено, що у жовтні вони знову почнуть їх піднімати, аргументуючи це зростанням собівартості через здорожчання сировини та енергоресурсів", - йдеться в повідомленні.

Аналітики підкреслили, що імпорт "молочки" в Україну скорочується досить повільно. В минулому місяці ще завозили певний обсяг кисломолочних продуктів, свіжих сирів і навіть молока. Але такі обсяги імпорту вже майже не впливають на український ринок.

Водночас після девальвації гривні українські виробники почали шукати шляхи відновлення експорту свіжих молокопродуктів. Поки що основним покупцем українських свіжих молокопродуктів залишається Молдова, але не виключено налагодження поставок продукції найближчим часом навіть у Європу.

Раніше ми говорили про те, які запаси зробити на випадок голоду, адже чутки про те, що осінь і зима для українців будуть дуже важкими, не перестають розбурхувати свідомість наших громадян. Також ми наводили список того, що купити для довгого зберігання з консерв.

Вас також можуть зацікавити новини: