Допомога виплачуватиметься з наступного року / Фото fonday.ru

Європарламентом, Єврорадою та Єврокомісією було укладено міжвідомчу угоду про допомогу на відновлення після наслідків пандемії COVID-19 у розмірі 8 млрд євро для фермерів та виробників продуктів харчування з Євросоюзу (ЄС) починаючи з 2021 року.

Про це повідомляє Euractiv.

Читайте такожЧерез Brexit Великобританія змінює маркування продуктів харчування

У 2021 році фермери зможуть отримати доступ до додаткових 2,6 млрд євро як початковий внесок з наступного Фонду розвитку сільських районів, який є частиною багаторічної фінансової системи.

З урахуванням цієї надбавки фермерам буде надано понад 10 млрд євро протягом дворічного періоду 2021-22 років в контексті фонду розвитку сільських районів Спільної сільськогосподарської політики (CAP).

Частина фонду відновлення, призначена для сільського господарства, спочатку мала бути надана тільки з початку наступного періоду CAP, з січня 2023 року. Однак тепер, враховуючи безпрецедентні проблеми, з якими стикаються сільськогосподарський сектор було прийнято рішення надати допомогу раніше.

"Ця підтримка має бути надана якомога швидше, щоб дійсно стимулювати сектор і відновлення економіки в ім'я стійкості та цифровізації", — підкреслив доповідач з реформи Cap Паоло де Кастро

Він також підкреслив, що ці кошти маюь використовуватися відповідно до цілей зеленої угоди, включаючи стратегії "ферма до вилки" та "біорізноманіття", а також відповідно до інших міжнародних зобов'язань.

Таким чином, не менше 37% фінансування було призначено для органічних фермерів, дій, пов'язані з навколишнім середовищем і кліматом, а також захисту тварин.

Не менше 55% фонду підтримуватиме стартапи молодих фермерів та інвестиції у фермерські господарства, сприятиме перспективному відновленню.

Держави-члени можуть витратити 8% на свій розсуд, за умови, що вони витрачаються в загальних рамках сталого розвитку.

Зараз передбачається, що кошти в розмірі 8 млрд євро будуть розподілені протягом наступних двох років, при цьому 2,4 млрд євро будуть надані у 2021 році, а решта 5,6 млрд євро — у 2022 році.

Підтримка українських фермерів

Станом на 12 жовтня 2020 року українським фермерським господарствам було нараховано майже 71,6 мільйона гривень державної підтримки.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram