этот материал доступен на русском

У "Нафтогазі" розповіли про запасний план на випадок труднощів із транзитом газу

11:48, 27 лютого 2019
Енергетика
613 0
Ілюстрація REUTERS

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" має запасний план щодо забезпечення безперебійних поставок газу на випадок виникнення труднощів з продовженням транзиту блакитного палива через Україну.

Читайте також"Нафтогаз" допускає припинення транзиту газу через Україну у 2020 році

Про це під час Українського енергетичного форуму в Києві заявив директор інтегрованого газового бізнесу компанії "Нафтогаз Україна" Андрій Фаворов, відповідаючи на питання про транзит газу через Україну.

"У нас є запасний план з забезпечення надійності поставок газу. Ми постійно співпрацюємо з технічним департаментом "Укртрансгазу", щоб переконатися в тому, що українська ГТС, як і раніше конкурентоспроможна, а місткість газових сховищ розрахована на великий обсяг газу", - зазначив він.

Фаворов уточнив, що план передбачає безперебійну роботу газотранспортної системи, але деталі подібних заходів, додав він, розкривати не можна, оскільки інші трейдери можуть скористатися цією ситуацією.

Представник "Нафтогазу" зазначив, що в рамках реалізації плану нацкомпанія працює над можливістю управляти газотранспортною системою та її гнучкістю.

"Тепер стоїть питання: цінність цієї гнучкості та місткості, що Україна може запропонувати учасникам, і це складна частина переговорів, яка, сподіваюся вирішиться незабаром", - сказав він.

Директор інтегрованого газового бізнесу "Нафтогазу" підкреслив, що для європейських споживачів вкрай важливо знати, що українська ГТС є не тільки конкурентоспроможною, але і важлива для збереження безпеки всієї європейської мережі транспортування газу. Як уточнив топ-менеджер, "Нафтогаз" бачить себе частиною європейської енергетичної спільноти, тому всі процедури та кроки на шляху імплементації цієї задачі готовий здійснювати.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter