Більше половини енергомережі країни пошкоджено, заявив глава Укренерго/ фото УНІАН

Унаслідок нещодавніх авіаударів Росії по енергетичній інфраструктурі України наразі в країні спостерігається серйозна енергетична криза і перебої в енергопостачанні населення, заявив голова Національної державної енергетичної компанії України "Укренерго" Володимир Кудрицький.

"Наразі ЗС Росії атакують електростанції та підстанції за допомогою дронів "Шахед" та інших дронів-камікадзе. Транспортна мережа "Укренерго" працює стабільно і здатна транспортувати необхідну кількість електроенергії в будь-який регіон. Але у нас великі проблеми з виробленням електроенергії. Як сказав президент України, ми втратили понад 9 гігават виробництва електроенергії. Цієї потужності, наприклад, достатньо, щоб забезпечити енергією Угорщину або Словаччину і країни Балтії разом узяті", - розповів він в інтерв'ю Report.

За його словами, тому зараз спостерігається великий дефіцит, і доводиться впроваджувати графіки тимчасового вимкнення електроенергії споживачів, а взимку ситуація навряд чи зміниться на краще.

Відео дня

"Ймовірно, нам доведеться зіткнутися з відключеннями електроенергії взимку. Ми активно використовуємо імпорт електроенергії з Європи. Енергетична система України пов'язана з Європою. Ми відключилися від російської енергосистеми за 4 години до їхнього нападу на нашу країну. Ми зробили це з цієї самої будівлі, де зараз сидимо. Але імпорт із Європи не зможе покрити дефіцит і, найімовірніше, взимку будуть відключення електроенергії", - підкреслив він.

Кудрицький нагадав, що найважчим періодом після початку повномасштабного російського вторгнення стали 2022-2023 роки.

"Для забезпечення населення електроенергією ми отримали значну гуманітарну допомогу з Азербайджану", - зазначив він і додав, що очікує, що Азербайджан стане активним учасником відновлення енергетики України після війни.

"Після закінчення війни український ринок на десятиліття стане найбільшим ринком відновлення на континенті. Тут знайдеться місце для найрізноманітніших компаній, зокрема виробників електро та іншого обладнання, матеріалів", - звернув увагу він.